اجرای بیش از یک هزار طرح اشتغال زایی برای نیازمندان ایلام
اجرای بیش از یک هزار طرح اشتغال زایی برای نیازمندان ایلام

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یکهزار و 840 طرح اشتغال زایی برای مددجویان و نیازمندان این استان راه اندازی شده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “شبیب جعفرزاده” افزود: اجرای این تعداد طرح اشتغال زایی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، کاریابی در موسسات و مراکز تولیدی خدماتی و نیز از طریق راهبران شغلی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه استان ایلام در زمینه کاریابی توانسته است رتبه نخست کشور را به دست آورد،اظهار داشت: امسال در زمینه کاریابی این نهاد بیش از ۶۴۰ مورد اشتغال ایجاد کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد ایلام با اشاره به اینکه برای ایجاد اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات حدود ۵۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است،تصریح کرد: برنامه این نهاد در این زمینه تا پایان سال حدود ۲۶۰ میلیارد تومان است.

جعفرزاده خاطرنشان کرد: در زمینه ایجاد شغل نیز برنامه این نهاد ایجاد بیش از ۶ هزار فرصت شغلی است که امداد استان ایلام مصمم است حداقل این تعداد شغل را محقق نماید.

وی با بیان اینکه آموزش و مهارت آموزی مددجویان جویای شغل یکی از برنامه های مهم این نهاد است،خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۲ هزارو ۵۰۰ مددجوی جویای کار در این زمینه آموزش دیده اند و تا پایان سال این برنامه به حدود ۳ هزار نفر خواهد رسید.

  • نویسنده : ایرج ملکی