اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی ضروری است.
اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی ضروری است.

دادستان ایلام با اشاره پیگیری مصوبات ستاد ملی پیشگیری از ویروس کرونا توسط دادستانی استان ایلام، گفت: اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “افشار خسروی زاد” افزود: با توجه به مصوبات ستاد ملی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا و ستاد مدیریت بحران استان ایلام و با توجه به عدم وجود اقلام بهداشتی از قبیل ماسک و مواد ضدعفونی کننده به اندازه کافی در دسترس شهروندان و سوء استفاده برخی افراد سودجو مقتضی است، عرضه اقلام بهداشتی مورد نیاز مذکور توسط دانشگاه علوم پزشکی ایلام  به صورت رایگان با تدابیر مقتضی و به وفور در دسترس مردم قرار گیرد.

وی گفت: در این راستان هماهنگی لازم با کارخانه الکل شهرستان بدره برای تامین الکل و مواد ضد عفونی تمامی استان انجام گرفته است.

خسروی زاد تصریح کرد: تیم‌های تشخیص بیماری برای شناسایی افراد مشکوک باید در مبادی ورودی و خروجی استان، پایانه‌ها، فرودگاه و دیگر اماکن پر تردد به نحو مستمر مستقر شود.

دادستان ایلام اضافه کرد: تدبیری اتخاذ شود تا تمامی محصولات خریداری شده از کارخانه تولید الکل شهرستان بدره که مازاد بر مصرف مراکز درمانی است، در بسته‌بندی مناسب، در سطح شهر در بین شهروندان توزیع شود و از اعطای حواله به ادارات و نهادهای دولتی و غیر از مواد ضروری تا تأمین کامل نیاز مردم اکیداً خودداری شود.

خسروی زاد تصریح کرد: گزارش اقدامات مستمر و به صورت روزانه به نماینده اینجانب، (جانشین دادستان) به صورت مکتوب باید اعلام شود.

وی همچنین تمام دادستان‌های مراکز شهرستان‌ها را به نظارت کامل بر اقدامات انجام شده پیشگیرانه موظف کرد و گفت: دادستان‌های سراسر استان به طور ویژه و مستمر نحوه خدمات رسانی به شهروندان را رصد کرده و در صورت تخلف از مقررات و مصوبات برخورد قانونی با متخلفین انجام می‌پذیرد.

  • نویسنده : الهام مهدیان