ارائه خدمات درمانی به ۴۱ هزار زائر اربعین در استان ایلام صورت گرفت
ارائه خدمات درمانی به ۴۱ هزار زائر اربعین در استان ایلام صورت گرفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام از ارائه خدمات درمانی به ۴۱ هزار زائر اربعین در استان ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “جاسم محمدی” ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران در این رابطه اظهار داشت: در حوزه خدمات درمانی تعداد ۴۱ هزار و ۱۵۸ زائر اربعین حسینی به اورژانس مراجعه نموده که از این تعداد ۳۶ هزار و ۷۰۷ نفر پس از دریافت خدمات به صورت سرپایی ترخیص شده‌اند. همچنین تعداد ۲ هزار و ۷۱۹ نفر در بخش‌های اورژانس، یک هزار و ۳۹۶ نفر در بخش‌های تخصصی و تعداد ۲۹۵ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند و تعداد یک هزار و ۱۲۹ مورد عمل جراحی در مراکز درمانی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام عنوان کرد: در حوزه فوریت‌های پزشکی نیز تعداد کل خدمات ارائه شده ۳۲ هزار و ۶۱۷ مورد، تعداد تماس با فوریت پزشکی ۱۱ هزار و ۵۰۵ مورد، فراخوان بالگرد ۳۱ مورد و هواپیما ۳مورد، تعداد مصدومین ترافیکی یک هزار و ۷۴ مورد و تعداد مصدومین غیرترافیکی ۳۱ هزار ۵۴۳ مورد بوده است. همچنین تعداد اعزام آمبولانس ۵ هزار و ۲۵۸ مورد و تعداد مراجعات حضوری تعداد ۲۸ هزار و ۱۲۷ مورد بوده است.

محمدی افزود: در حوزه بهداشت نیز تعداد بازدید از اماکن عمومی، موکب‌ها و مواد غذایی هفت هزار و ۲۰۸ مورد، تعداد نمونه برداری اولیه و مواد غذایی ۲۰۳ مورد، میزان مواد غذایی فاسد معدوم شده سه هزار و ۵۰۹ کیلوگرم، سنجش پرتابل مواد غذایی سه هزار و ۹۴۷ مورد، تمام افراد مراقبت شده ۹۸۰ هزار مورد و تعداد خادمین موکب‌دار آموزش دیده سه هزار و ۸۰۰ مورد، تعداد رسانه آموزشی توزیع شده ۷۵ هزار مورد و تعداد ماسک توزیع شده نیز ۷۸ هزار مورد بوده است.

  • نویسنده : الهام مهدیان