ارائه خدمات کاروان‌های سلامت به ۵۰۰ نفر در مناطق محروم شهرستان دره شهر
ارائه خدمات کاروان‌های سلامت به ۵۰۰ نفر در مناطق محروم شهرستان دره شهر

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام: از اعزام دو کاروان سلامت و ارائه خدمات به ۵۰۰ نفر در مناطق محروم و روستایی شهرستان دره شهر بمناسبت دهه مبارک فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، «حمزه محمدی مقدم» اظهار داشت: جمعیت هلال احمر شهرستان دره شهر در دهه مبارک فجر با برپایی ۲ کاروان سلامت نسبت به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان در مناطق روستایی و کم برخوردار این شهرستان اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: این کاروان‌های سلامت متشکل از پزشکان عمومی، متخصص ، پرستار، پیراپزشک، ماما، کارشناس تغذیه، روانشناس، کارشناس بهداشت محیط و … بنا به نیاز آن منطقه که همگی به صورت داوطلبانه همکاری تنگاتنگی با جمعیت هلال احمر استان دارند، مشارکت داشتند.

محمدی مقدم افزود: در حاشیه این کاروان‌ها برنامه‌های آموزشی با هدف آمادگی در مخاطرات و ایستگاه‌های فضای دوستدار کودک به منظور آشنایی کودکان با خطرات و روش های پیشگیری از آن اجرا شد.

وی عنوان کرد: ارزش ریالی خدمات ارائه شده در این کاروان‌های سلامت، بیش از ۵۰۰ میلیون ریال بوده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان افزود: طرح کاروان‌های سلامت توسط جمعیت هلال احمر استان ایلام در طول سال و به مناسبت های مختلف با اعزام به روستاها و مناطق کم برخوردار و محروم استان اجرا می‌شود.

  • نویسنده : ایرج ملکی