از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶ هزار شغل در ایلام ایجاد شده است
از ابتدای سال تاکنون بیش از ۶ هزار شغل در ایلام ایجاد شده است

استاندار ایلام با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 6 هزار اشتغالزایی ایجاد شده است و مدیران دستگاه های ذی ربط درخصوص وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری روشنگری کنند تا عموم مردم در جریان کارهای صورت گرفته،قرار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، ” قاسم سلیمانی دشتکی” در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری استان، افزود: تخریب مسئولان ارشد دولتی در جهت مصالح کشور نیست و هرچقدر اعتماد بیشتری بین مردم و مسئولان باشد،مسیر توسعه سهل و آسانتر خواهد شد.
وی اظهار داشت: در ابتدای سال جاری حدود ۲۰ هزار بیکار در استان وجود داشت که امروز به حدود ۱۴ هزار نفر رسیده است و این به این معناست که قریب ۶ هزار اشتغال زایی در استان ایجاد شده است.
وی در ادامه به وضعیت نرخ بیکاری استان پرداخت و تصریح کرد: در سال ۹۱ نرخ بیکاری استان ۱۷.۲ و در رتبه اول بیکاری کشور قرار داشت و در سال ۹۲ نرخ ۱۳.۸، درسال ۹۳ به ۱۱.۱، درسال ۹۴ به ۱۲.۴، درسال ۹۵ به ۱۱.۶، در سال ۹۶ به ۱۱.۷، در سال ۹۷ به ۱۱.۲ و در سال ۹۸ در بهار به ۹.۳، در تابستان به ۸.۷ و سرانجام در پائیز امسال به ۸.۱ دهم درصد رسید تا استان از رتبه اول به رتبه ۲۸ بیکاری کشور برسد و جزو ۴ استان برتر کشور در زمینه کاهش بیکاری قرار گیرد.
استاندار ایلام در ادامه به شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: شهادت این سردار رشید موجب رستاخیزی در جهان شد تا دلهای همه آزادگان جهان در غم از دست دادن این انسان بزرگ به خروش در آید.
وی با اشاره به این مهم که مراسم وداع سردار سلیمانی درطول تاریخ کشور و جهان بی نظیر بوده است، ادامه داد: این نشان می دهد کسی که خالص کار کند مردم او را دوست دارند و سردار سلیمانی فارغ از هر رنگ و جناحی افق دید بلندی داشت و همه ملت ایران را با یک چشم نگاه می کرد.
سلیمانی دشتکی در ادامه با عنوان این مطلب که امروز بیش از پیش نیازمند وحدت و همدلی و هم افزایی هستیم، گفت: هر کسی در شرایط امروز کشور بر طبل تفرقه و مسائل جناحی و گروهی بکوبد او دلسوز نظام و مردم و کشور نیست و هتاکی عده‌ای به معاون اول رییس جمهور به هر بهانه ای مذموم است.
وی افزود: امروز لازم است همه ما گفتار و رفتار و منش سردار سلیمانی را الگوی خود قرار دهیم و آن می تواند منشاء وحدت و همدلی بیشتر شود.
نماینده عالی دولت در بخشی دیگر از صحبت هایش از مسئولان استان خواست که به ابهامات و سئوالات درخصوص اعلام برخی شاخص های عملکردی پاسخ دهند.
وی ادامه داد: امروز اگر در شاخص هایی چون امنیت سرمایه گذاری که رتبه اول کشور را بدست آورده ایم، اگر در آمار بیکاری با نرخ ۸.۱ درصد و جزو ۴ استان برتر کشور در کاهش نرخ بیکاری می رسیم و یا در سرمایه گذاری در ردیف استان های برتر کشور با رشد بیش از ۲۰۰ درصدی قرار می گیریم مسئولان مربوطه بیایند و این دستاوردها را به ریز برای مردم تشریح کنند تا ابهامات برطرف شود.
استاندار ایلام در ادامه نسبت به توسعه استان ابراز امیدواری کرد و گفت: پروژه های مهم و حائز اهمیتی تحت اقدام است که انشاء الله با به ثمر رسیدن آنها وضعیت اشتغال و نرخ بیکاری به مراتب بهتر از امروز خواهد شد.
وی در ادامه ضمن اینکه از مسئولان خواست تا می توانند اعتماد مردم را بدست آورند، افزود: هرگاه به مردم اعتماد کردیم ما در کارها موفق شدیم و تنها با همراهی مردم است که استان در مسیر توسعه گام برخواهد داشت.
وی با تاکید بر مردمداری مسئولان، افزود: در قضیه گران شدن قیمت بنزین به خاطر همدلی و اعتمادی که بین مردم و مسئولان استان بود بدون مشکل حداقل تجمعاتی که شکل گرفت بصورت مسالمت آمیز پایان یافت.

  • نویسنده : الهام مهدیان