استان ایلام پیشقراول در حوزه جنگل کاری، آبخیزداری و بیابان زدایی/ حفاظت و صیانت از این ثروت ملی نیازمند تجهیزات سخت افزاری است
استان ایلام پیشقراول در حوزه جنگل کاری، آبخیزداری و بیابان زدایی/ حفاظت و صیانت از این ثروت ملی نیازمند تجهیزات سخت افزاری است

استاندار ایلام گفت: امروز استان ایلام پیشقراول در حوزه جنگل کاری، آبخیزداری و بیابان زدایی در کشور است و برای حفاظت و صیانت از این ثروت ملی نیازمند تجهیزات سخت افزاری لازم هستیم.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، محمد نوذری ظهر دوشنبه در دیدار با رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، ضمن تقدیر از خدمات ارزنده سازمان در استان، اظهار کرد: حفاظت از منابع طبیعی دفاع از منافع ملی عنوان کرد که در این زمینه با توجه به وسعت جنگل‌های حوزه زاگرس در استان ایلام نیازمند توجه و اهتمام جدی سازمان به این منطقه از کشور هستیم.

وی در ادامه با اشاره به کاهش محسوس نزولات جوی در استان، اضافه کرد: با توجه به بارش‌های بسیار کم و مواجه با خشکسالی و خطر حریق در جنگل‌ها و مراتع استان خواستار اختصاص اعتبارات و تجهیزات لازم اطفای حریق نظیر روت فایر و سایر امکانات در حوزه مدیریت بحران هستیم.

نوذری در ادامه با اشاره به حادثه‌خیز بودن و صعب العبور بودن بسیاری از مناطق استان گفت: در این زمینه نیازمند استقرار یک فروند بالگرد برای اطفای حریق در استان هستیم که امیدواریم با توجه به اهمیت موضوع این مهم مورد توجه جدی سازمان قرار گیرد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در این دیدار گفت: امروز استان ایلام به واسطه حمایت‌های کم‌نظیر مسئولان ارشد استان و عملکرد مطلوب استان در حوزه منابع طبیعی، جنگل کاری و آبخیزداری به عنوان یک نمونه و الگوی موفق ملی در کشور مطرح است.

مسعود منصور در ادامه از منابع طبیعی به عنوان ثروت ملی یاد کرد و نسبت به خواسته‌ها و مطالبات استاندار ایلام دستورات مقتضی را صادر و مقرر شد در چند روز آینده تجهیزات لازم در حوزه اطفا حریق تحویل استان شود.

گفتنی است در پایان این نشست استاندار ایلام به دلیل خدمات ارزنده در حوزه منابع طبیعی و جنگل کاری استان با اهدای لوح تقدیر از زحمات مسعود منصور معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور تقدیر و تشکر کرد.

  • نویسنده : الهام مهدیان