استان در پیک پنجم کرونا قرار دارد/ بیشترین مشکل برگزاری مراسمات است/ راهی جز رعایت پروتکل ها نداریم
استان در پیک پنجم کرونا قرار دارد/ بیشترین مشکل برگزاری مراسمات است/ راهی جز رعایت پروتکل ها نداریم

استاندار ایلام با اشاره به اینکه آمارها بیانگر قرار گرفتن استان در پیک پنجم کرونا است، گفت: میزان رعایت پروتکل‌ها در استان به ۵۰ درصد رسیده است و بیشترین مشکل استان برگزاری مراسمات بدون رعایت حداقل پروتکل های بهداشتی است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمد نوذری” ظهر دوشنبه در جلسه ستاد کرونا در ایلام اظهار کرد: آمارهای فعلی بیانگر قرار گرفتن استان در پیک پنجم کرونا است، از مردم انتظار داریم که با توجه بیشتر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون، مسئولان را در کنترل کرونا همراهی کنند.

وی گفت: با توجه به در پیش بودن ماه محرم، مراسمات جشن و عروسی افزایش می‌یابد، فرمانداران باید مانع از برگزاری مراسمی شوند که در آن پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند.

نوذری عنوان کرد: نیروی انتظامی در این خصوص باید به شدت برخورد کند و داستانی هم پای کار است.

وی گفت: منکر برگزاری مراسم جشن عروسی نیستیم ولی باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جشن‌ها برگزار شوند. به طور مثال در یک مراسم عروسی یک فرد مثبت بیش از ۱۱۰ نفر را مبتلا کرده است و این باعث می‌شود عروسی‌ها را به عزا تبدیل کنیم.

استاندار ایلام اضافه کرد: در بحث مراسم عزا نیز باید کنترل‌های لازم صورت گیرد، بیشترین مشکل استان در برگزاری مراسمات است.

نوذری با اشاره به اینکه واکسیناسیون یک اولویت است و مهمترین راه عبور از این وضعیت، تزریق واکسن است، افزود: با اینکه امکانات استان برای واکسیناسیون آحاد مختلف مردم کفایت می‌کند اما درصد واکسیناسیون در استان کمتر از ۶۰ درصد است.

استاندار ایلام اضافه کرد: شهرستان‌های دره شهر، آبدانان، ایلام، مهران و دهلران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و باید فرمانداران این شهرستان‌ها دقت بیشتری بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشد.

وی افزود: هیچ دستگاهی حق ندارد مصوبات ستاد ملی کرونا را نادیده بگیرد و مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجراست.

نوذری ادامه داد: قانون ملاک ماست و مرزهای استان باید کنترل شود، هر فرد و مقامی که از کشور عراق وارد کشور می‌شود باید در مرز از او تست کرونا گرفته شود و در این خصوص هیچ استثنایی نداریم.

استاندار ایلام افزود: متاسفانه میزان رعایت پروتکل‌ها در استان به ۵۰ درصد رسیده و شرایط بسیار سخت است، راهی جز رعایت این پروتکل‌ها نداریم.

  • نویسنده : الهام مهدیان