استفاده از گرما تاب گازی در اماکن عمومی و صنوف مختلف ایلام ممنوع است
استفاده از گرما تاب گازی در اماکن عمومی و صنوف مختلف ایلام ممنوع است

مدیر بهره برداری شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه استفاده از گرماتاب در تمامی غذاخوری ها و دیگر واحد های تجاری ممنوع است، گفت: صنوف مختلف نیز به سهم خود باید در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جزمان، «مجتبی بهادری» در نشست با اتاق اصناف استان ایلام با بیان اینکه هر صنفی که در فصل سرد سال از گرما تاب استفاده کند گاز آن واحد صنفی قطع می شود، افزود: با وجود همه اقدامات و نتایج حاصله، به علت افزایش تعداد مشترکین گاز و همچنین برودت هوا، صرفه جویی مصرف گاز در بخش های مختلف اعم از خانگی، صنعتی، تجاری و عمومی باید با جدیت رعایت شود تا جریان گاز در سطح استان استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه صرفه جویی در مصرف گاز باید در بین اصناف و دیگر قشرهای مختلف به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، اظهار داشت: ناترازی تولید و مصرف گاز، افزایش بی رویه، اهمیت استمرار جریان گاز در اقصی نقاط کشور از مهمترین دلایلی است که باید در زمینه مصرف بهینه گاز به آن توجه ویژه ای شود.

مدیر بهره برداری شرکت گاز استان بر ضرورت صرفه‌‌جویی مشترکین تجاری در مصرف گاز در سطح استان تأکید کرد و گفت: با افزایش برودت هوا و افزایش مصارف گاز طبیعی فصل سرد سال، صرفه‌جویی در مصرف این حامل انرژی بسیار مهم بوده و مشترکین با رعایت الگوی مصرف بهینه و رعایت دمای رفاه ۱۸ درجه سانتی گراد شرکت گاز را در ارائه خدمات مستمر یاری کنند.

بهادری با بیان اینکه رعایت الگوی بهینه مصرف و صرفه جویی در مصرف گاز ضروری است، افزود: با شروع فصل سرما و افزایش میزان استفاده از گاز طبیعی، فرهنگ سازی، رعایت نکات ایمنی و صرفه جویی در مصرف گاز توسط اصناف امری ضروری است.

رئیس اتاق اصناف استان ایلام نیز در این نشست گفت: اتاق اصناف با اطلاع رسانی به کلیه صنوف در زمینه صرفه جویی در مصرف گاز تلاش می کند و در این زمینه با شرکت گاز استان همکاری می کند.

«کبیر فیض الهی» با اشاره به اینکه اصناف استان در سال های گذشته نیز در صرفه جویی در مصرف گاز تمام تلاش خود را بکار گرفته اند، افزود: با هر واحد تجاری که در فصل سرد سال الگوی مصرف گاز را رعایت نکند برخورد می شود تا سایر اقشار مردم بتوانند از این نعمت خدادادی استفاده کنند.

  • نویسنده : ایرج ملکی