اشتغال و مسکن مهم‌ترین ملاک‌ برای ارزیابی فرمانداران ایلام است
اشتغال و مسکن مهم‌ترین ملاک‌ برای ارزیابی فرمانداران ایلام است

استاندار ایلام گفت: اشتغال و مسکن مهم‌ترین ملاک‌ برای ارزیابی فرمانداران ایلام است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، «حسن بهرام‌نیا» امروز شنبه در نشست شورای تأمین مسکن ایلام با تاکید بر تسریع در روند ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان، اظهار داشت: به دلیل اینکه مسکن یکی از نیازهای اصلی خانوار به شمار می‌رود نیاز است روند ساخت واحدهای مسکن ملی در استان به شتاب بیشتری دنبال شود.

وی با تأکید بر لزوم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در راستای مطلع کردن مردم از مزایای طرح نهضت ملی مسکن در استان، افزود: طرح نهضت ملی مسکن بهترین فرصت برای خانه‌دار شدن مردم است.

استاندار ایلام با تاکید بر پیگیری و استمرار فعالیت فرمانداران برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تحقق هدف‌گذاری تعیین شده مسکن در شهرستان‌ها، خاطرنشان کرد: فرمانداران باید با تشکیل منظم کارگروه‌های شورای تأمین مسکن، ضمن نظارت بر تعداد ثبت‌نام متقاضیان، میزان تأیید شده‌ها را بررسی کنند، چراکه مسئولیت اصلی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرستان‌ها فرمانداران هستند.

نماینده عالی دولت در استان ایلام با بیان اینکه تولید مسکن نیازمند اهتمام همگانی است، افزود: اشتغال، مسکن و حجم‌سرمایه گذاری مهم‌ترین ملاک‌ها برای ارزیابی فرمانداران است.

بهرام نیا تصریح کرد: نهضت ملی مسکن یک کار جهادی است که باید همه دست اندرکاران پای کار باشند و نگاه آنان به کار، یک نگاه نهضتی و دغدغه مندی برای به سامان رسیدن این پروژه‌ها باشد.

استاندار ایلام با اشاره ساخت مسکن در بافت‌های فرسوده استان، تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان به ساخت و ساز واحدهای مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده توجه ویژه داشته باشد.

نماینده عالی دولت در استان در حاشیه این نشست در تماس تلفنی با معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی خواستار بازگشایی سامانه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن شد که دکتر عباسی قول مساعد داد که در اسرع‌وقت این سامانه برای کل شهرستان‌های استان بازگشایی شود.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام در راستای تعیین تکلیف افراد ثبت‌نام کننده و تأیید نهایی در طرح ملی نهضت مسکن اقدامات لازم را با هماهنگی هم انجام دهند.

  • نویسنده : الهام مهدیان