اهدای خون خالص‌ترین نمونه رفتار انسان‌دوستانه می باشد
اهدای خون خالص‌ترین نمونه رفتار انسان‌دوستانه می باشد

سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام، گفت: اهدای خون ضمن این‌که خالص‌ترین نمونه رفتار انسان‌دوستانه می باشد، پایبندی به ارزش‌های والای انسانی و اخلاقی است که موجب رضایت خداوند متعال با کمک به همنوعان می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، سرپرست جمعیت هلال احمر استان ایلام و مدیرکل انتقال خون استان پیرامون افزایش همکاری‌های مشترک با یکدیگر دیدار و گفت گو کردند.

«حمزه محمدی مقدم» در این دیدار ضمن ارج نهادن به تلاش عزیزان در انتقال خون استان اظهار داشت: اهدای خون سالم توسط اعضای جمعیت هلال احمر در طول سال و به مناسبت‌های مختلف انجام می‌شود و این حرکت خداپسندانه به منظور رفع نیاز خون نیازمندان و توسعه و ترویج فرهنگ نوع دوستی، صلح و ایثار انجام می‌شود.

محمدی مقدم با بیان اینکه اعضای جمعیت هلال احمر خدمت رسانی به مردم را وظیفه خود می‌دانند، بیان کرد: اهدای خون یکی از ماندگارترین نوع خدمت به مردم است و ما بر این باور هستیم که «اهدای خون، اهدای زندگی است» هر جا سخن از خدمت به همنوع باشد، هلال احمری‌ها در راستای تسکین آلام بشریت در آن جا حضور راه گشا دارند.

وی با اشاره به اهمیت و ضرورت تامین خون در مواقع بحرانی خاطرنشان کرد: اعضاء جمعیت هلال احمر مهم ترین سرمایه اجتماعی این جمعیت، بزرگ ترین ظرفیت جهت همکاری با انتقال خون هستند.

در ادامه این دیدار مدیرکل انتقال خون استان نیز اظهار داشت: اهداف سازمان انتقال خون و جمعیت هلال احمر در یک راستا باهم هستند.

عاصم آبادی بیان کرد: جمعیت هلال احمر استان از نمونه ارگانهای بسیار موثر در اهدا خون می‌باشد که جای تقدیر و تشکر دارد. در این دیدار طرفین بر توسعه تعاملات و گسترش همکاری مشترک بین هلال احمر و انتقال خون تاکید کردند.

  • نویسنده : ایرج ملکی