آسیب سیلاب به واحدهای مسکونی و تجاری بدره
آسیب سیلاب به واحدهای مسکونی و تجاری بدره

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان ایلام گفت: بارش شدید باران باعث بروز سیلاب در مناطق مجاور سیلبند جنوبی شهر بدره و بروز خسارت به واحدهای مسکونی و تجاری شده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری جزمان، “مجید بیگلریان” اظهار داشت: با توجه به اینکه عمده بارش های کبیرکوه به سیلبند جنوبی شهر بدره می ریزد، این مسیل گنجایش حجم باران را نداشت.

وی افزود: با سرریز شدن سیلاب در سطح شهر، آب وارد برخی منازل مسکونی و تجاری مجاور سیلبند شد.

مدیرکل مدیریت بحران ایلام ادامه داد: همچنین ۳۰۰ راس از احشام عشایر نزدیک سیلبند نیز به علت گرفتار شدن در سیلاب تلف شدند.

بیگلریان اضافه کرد: در حال حاضر بارش ها فروکش کرده و پاکسازی منازل و واحدهای تجاری با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان دره شهر در حال انجام است.

وی توضیح داد: باتوجه به اینکه شهرستان بدره فاقد نیروی هلال احمر است، از سوی شهرستان دره شهر نیروی امدادی به بدره اعزام شده است.

مدیرکل مدیریت بحران ایلام با اشاره به ورود توده بارشی به استان یادآور شد: بیشترین بارش ها در شهرستان های بدره و ایلام رخ داده است، سیستم دفع آب های سطحی در ایلام جوابگوی حجم سیلاب نیست و به همین منظور در برخی نقاط مستعد بروز حوادث ناشی از سیلاب حوضچه های آرامش ایجاد شد.

وی گفت: از فردا دستگاه های ۱۸ گانه مرتبط نظیر بنیاد مسکن، جهاد کشاورزی، امور عشایر، صمت و سایر ادارات مربوطه برای برآورد خسارت فعالیت خود را آغاز می کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان