ایلامی ها در سال گذشته ۲۱ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ گاز مصرف کردند
ایلامی ها در سال گذشته ۲۱ درصد بیشتر از سال ۱۳۹۸ گاز مصرف کردند

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت: در سال 1399 میزان مصرف گاز در استان ایلام 775 میلیون متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “عباس شمس اللهی” افزود: در سال ۹۸ نزدیک ۶۴۰ میلیون مترمکعب گاز در سطح استان اعم از مناطق شهری، روستایی، صنعتی گاز مصرف گردیده که در سال گذشته ۱۳۵ میلیون مترمکعب بیشتر مصرف شده است.
وی اظهار داشت: فعالیت مستمر شرکت پتروشیمی ایلام، گازرسانی جدید به مناطق مختلف شهری و روستایی و غیره باعث افزایش مصرف گاز در این استان شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام به آمار تفکیک مصرف گاز در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: از این مقدار گاز مصرفی، مصارف خانگی با ۳۹ درصد، صنعتی با ۵۰ درصد، CNG باشش و نیم درصد، تجاری با دو درصد و سایر مصارف عمومی از جمله اداری، مذهبی و آموزشی با ۲٫۵ درصد، کل میزان مصرف گاز در استان را شامل شده است.
شمس اللهی خاطرنشان کرد: رعایت الگوی مصرف از سوی مشترکان اعم از خانگی، تجاری ، صنعتی، اداری و غیره ضروری به نظر می رسد که انتظار میرود در سال جاری و خصوصا در فصل سرد سال ، آحاد مختلف مردم این موضوع را دستور کار خود قرار دهند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام