۷۳۷ برنامه بمناسبت هفته دفاع مقدس در ایلام اجرا می شود
۷۳۷ برنامه بمناسبت هفته دفاع مقدس در ایلام اجرا می شود

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با بیان اینکه هفته دفاع مقدس در استان ایلام در 88 سرفصل و با اجرای 737 برنامه گرامی داشته می شود، گفت: نشر تفکر اینکه "ما قوی هستیم" پیام دارد که باید در هفته دفاع مقدس به آن پرداخته شود و اگر مدیریت جهادی در کشور حاکم باشد مشکلات پیش روی کشور حل خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، سردار “جمال شاکرمی” در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به اینکه نگاه دفاع مقدس به جوانان موجب پیروزی در دوران هشت ساله دفاع مقدس شد، اظهار داشت : دفاع مقدس چهار نکته اساسی و نقش برای ما داشت که یکی از مهم ترین این نقش ها، تربیت نسل جوانی بود که جنگ را اداره کردند، امام راحل به جوانان اعتماد کردند و همین جوانان، دفاع مقدس و کشور را در زمان جنگ اداره کردند.

وی با بیان اینکه در زمینه اعتماد و باور به جوانان باید به دوران دفاع مقدس بخوریم، تصریح کرد: دشمنان امروز در فکر این هستند که مردم را از نظام و انقلاب اسلامی دور کنند اما انقلاب اسلامی ریشه دار است و مردم پایبند انقلاب اسلامی هستند.

سردار شاکرمی بیان کرد: یکی دیگر از شاخصه های دفاع مقدس شکوفایی ظرفیت ها و استعدادهای نهفته است که در دوران هشت سال دفاع مقدس نمونه های بارزی از نوآوری ها و ابتکارات رزمندگان دفاع مقدس در دفاع از کیان اسلامی وجود دارد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام بیان کرد: توانمندی های زیادی در درون نظام و کشور اسلامی وجود دارد که باید به این ظرفیت ها و توانمندی ها توجه کرد که این توجه موجب اقتدار کشور در عرصه های مختلف نظامی و حتی اقتصادی می شود.

وی با بیان اینکه امروز از همین جوانان کشور فرماندهانی را در کشور ساخته ایم که در عرصه های مختلف می توانند نقش های مهمی ایفا کنند، تصریح کرد: ایجاد بازدارندگی یکی دیگر از شاخص های مهم دفاع مقدس است، ما در دفاع مقدس به باز دارندگی رسیدیم، در دوران دفاع مقدس بسیاری از ادوات جنگی را نداشتیم و امروز به بسیاری از سلاح های استراتژیک دست یافته ایم.

سردار شاکرمی با بیان اینکه امروز برخی در داخل زمین خودی به دشمن پاس می دهند، گفت: عظمت ایران اسلامی، اقتدار جمهوری اسلامی و شکست ناپذیری نظام اسلامی سه واقعیت امروز است که البته باید مدیریت شود و باید گفت که دفاع مقدس نمایشگاهی از مجاهدت های جهان اسلام در طول تاریخ است.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام ابراز کرد: دفاع مقدس عاشورایی گسترده بوده است که همه صحنه های عاشورای حسینی از جمله مظلومیت ها و‌ حماسه ها در دفاع مقدس کاملا مشهود است و باید گفت که شهدا، رزمندگان، ایثارگران و جانبازان، مدیران مدرسه های مکتب دفاع مقدس هستند.

وی با بیان اینکه جانفشانی ها، ایثار و شکیبایی مردم در در دوران دفاع مقدس از دیگر شاخص های دفاع مقدس است، افزود: منطق ما در دفاع مقدس، منطق امام حسین(ع) و قیام عاشورای حسینی بوده است، دشمن ما را نمی شناسند و با ابزارهای مختلف به دنبال خستگی ماست.

سردار شاکرمی با تاکید بر اینکه مدیریت الان از مدیریت دوران دفاع مقدس سخت تر است، بیان کرد: رسانه ها در امر مردم یاری در شرایط اقتصادی و شیوع کرونا، بسیار کمک کردند و در امر مبارزه با کرونا مشارکت گسترده ای داشتند و امروز، رسانه ها صادقانه و‌ آگاهانه از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع می کنند.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام با اشاره به اینکه شرایط کنونی ایران اسلامی در جنگ با جبهه استکبار باتوجه به هجمه های وسیع دشمنان داخلی و خارجی بسیار حساس تر از زمان جنگ تحمیلی است، گفت:دشمنان با جنگ نرم و پنهانی خود در صدد القای یاس، ناامیدی و ناامنی در بین مردم است و ما با استفاده از تفکر جهادی دفاع مقدس باید این دسیسه ها را خنثی کنیم.

سردار شاکرمی با بیان اینکه نگاه زیبای دفاع مقدس اتکا به توانمندی های داخلی بدون وابستگی به بیگانگان بود که اجرا و عملی کردن همین تفکر در جنگ تحمیلی باعث اضمحلال دشمنان انقلاب شد و تاثیر شگرف این دستاورد مهم برای ایران اسلامی و دشمنان نظام همچنان هویداست،افزود: هم اکنون و در این برهه حساس که جبهه استکبار با همه توان سخت و نرم افزاری خود به مصاف ایران اسلامی آمده است باید تفکر خوداتکایی و باورمندی داخلی در بین مسوولان و مردم تقویت شود.

وی با اشاره به اینکه عظمت، اقتدار و شکست ناپذیری انقلاب اسلامی سه مولفه مهم برگرفته از فرهنگ و تفکر دفاع مقدس و اتکا به نیروی جوانان در جنگ تحمیلی است که باید این روحیه در نسل های کنونی نیز نهادینه و مدیریت شود، اظهار داشت: در زمان جنگ تحمیلی جوانان انقلابی بازیگردانان اصلی دفاع مقدس بودند و همین باور و اعتقاد به جوانان در جنگ موجب پیروزی ایران اسلامی در برابر صدام و حامیان بین المللی عراق بود که باعث شد ایران به دستاوردهای نظامی شگرفی در جنگ و خوداتکایی در ساخت تسلیحات نظامی دست یابد و یک سبک و سیره نوین را به جهانیان معرفی کند.

شاکرمی افزود: اکنون هم باتوجه به اینکه در یک جنگ تمام عیار ترکیبی، پیچیده و گاه نامحسوس توسط دشمنان نظام قرار داریم باید با اتکا به نیروی خودباوری، از ظرفیت و پتانسیل جوانان استفاده کنیم و دفاع مقدس را به عنوان یک الگوی کارآمد برای نسل جوان معرفی کنیم و گام دوم انقلاب را با تاسی از دفاع مقدس مقتدرانه به پیش ببریم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس یک نمایشگاه عیان از مظلومیت جهان اسلام و برگرفته از مکتب عاشوراست، تاکید کرد: در طول تاریخ جهان اسلام از صدر تاکنون مسلمانان با انواع دسیسه، شکنجه، زندان، جنگ، تعداد کم رزمندگان در برابر دشمن و ظلم و ستم مواجه بوده اند و در دوران دفاع مقدس و هشت سال جنگ نیز این موارد برای رزمندگان ایرانی تجلی یافت.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری جزمان