ایلام رتبه نخست ایجاد اشتغال در کشور را کسب کرد
ایلام رتبه نخست ایجاد اشتغال در کشور را کسب کرد

استاندار ایلام گفت: ایلام در رتبه نخست ایجاد اشتغال در کشور قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، حسن بهرام نیا صبح امروز چهارشنبه در مراسم جشن اشتغال و توانمندسازی ویژه کمیته امداد با اشاره به سابقه درخشان کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی از نهادهایی است که کمتر از یک ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل و اساسنامه آن با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت امور محرومان و نیازمندان کشور شکل گرفت.

وی اظهار داشت: از همان زمان کمک‌رسانی و توانمندکردن افراد نیازمند در دستور کار قرار گرفت و امروز بعد از ۴۴ سال از عمر با برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی، ثمره شیرین این اقدامات را نیازمندان احساس می‌کنند و به برکت تأسیس این نهاد توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی، هر ساله شاهد برپایی جشن ویژه اشتغال و توانمندسازی هستیم.

بهرام نیا با اشاره به اقدامات کمیته امداد در سطح کشور و استان افزود: با برنامه ریزی صورت گرفته، تعداد ۶ هزار و ۵۰۰ شغل در حوزه کمیته امداد با تسهیلات ۴ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیارد ریال ایجاد شده است و تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز خودکفا شدند.

استاندار ایلام خاطرنشان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با الگوبرداری از دین مبین اسلام و با نصب العین قرار دادن مکتب علوی در راستای توانمندکردن افراد نیازمند به رسالت خود عمل کرد و این هم از نعمات بزرگ جمهوری اسلامی است که به کرامت انسانی توجه می‌کند.

وی با بیان اینکه با همین رویکرد کمیته امداد استان ایلام در مقام مقایسه با سایر استان‌ها در حوزه اشتغال موفق به کسب مقام دوم شد، گفت: استان ایلام در مقیاس ملی در حوزه اشتغال مقام اول کشور را کسب کرد و این نتیجه همگرایی و همدلی است.

نماینده عالی دولت در استان افزود: در ارزیابی که توسط ریاست محترم جمهور از ۳۱ استان صورت گرفت، استان ایلام علاوه بر مقام اول اشتغال در سایر موارد نیز رتبه‌های خوبی را به دست آورد و در رتبه نهضت ملی مسکن نیز موفق به کسب رتبه هفتم شد.

استاندار ایلام اضافه کرد: امروز نیز با حضور ریاست محترم کمیته امداد کشور شاهد کلنگ‌زنی ۲۵۰ واحد مسکونی در مهران بودیم و ۱۷۰ واحد دیگر نیز به زودی به بهره‌برداری می‌رسد، کمیته امداد به خوبی در این حوزه ورود پیدا کرده است.

وی در ادامه با اشاره به یکی از مهمترین مطالبات دیرینه مردم استان نیز گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های بعمل آمده توانستیم پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب را بعد از ۴۰ سال به استان بازگردانیم که بارقه امید زیادی را ایجاد می‌کند.

بهرام نیا خاطر نشان کرد: در حوزه اشتغال نیز سهم اشتغال استان ۶ هزار ۶۷۱ نفر بوده که این میزان به بیش از ۱۵ هزار نفر افزایش یافته است.

وی در پایان گفت: با این همگرایی و همدلی، افق خوبی را برای استان ایلام در دولت سیزدهم پیش بینی می‌کنم.

  • نویسنده : الهام مهدیان