ایلام نیازمند اشتغال پایدار است
ایلام نیازمند اشتغال پایدار است

استاندار ایلام با اشاره به اینکه استان ایلام نیازمند اشتغال پایدار با هدف ایجاد تعادل بین هزینه و درآمد است که باید با همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها این موضوع مهم و اساسی تحقق پیدا کند،گفت: بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در دو سال گذشته در این استان هزینه شده است که حجم خدمات نظام به ایلام در حوزه‌های مختلف با هدف توسعه و رونق این استان را نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، مهندس “قاسم سلیمانی‌دشتکی” در آیین اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه به نوعروسان مددجوی کمیته امداد استان ایلام،افزود: با وجود حجم زیاد و گسترده خدمات نظام به استان ایلام اما با توجه به خسارت‌ها و عقب‌ماندگی‌های ناشی از جنگ تحمیلی در استان باید مسئولان در جبران یا کاهش این محرومیت‌ها تلاش مضاعفی داشته باشند.

وی اظهار داشت: عمده سرمایه‌گذاری‌های استان در حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و صنعت است که با تکمیل این طرح‌ها اشتغال و درآمدزایی استان بیشتر از گذشته خواهد شد.

استاندار ایلام با بیان اینکه بیکاری استان طبق آمار از۱۲درصد در طی ۲ سال گذشته به هشت درصد کاهش یافته است،تصریح کرد: با این وجود باز هم حجم بیکاری و تقاضای اشتغال در استان ایلام زیاد است که البته تسهیلات زیادی در حوزه خود اشتغالی به متقاضیان داده می‌شود.

استاندار ایلام با قدردانی از همکاری و خدمات ارزنده سپاه و بسیج و دیگر نهادها و ادارات،خاطرنشان کرد: زمینه اشتغال و محرومیت‌زدایی در استان ایلام فراهم شده است.

سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه هرچند استان ایلام در زمینه طلاق در رتبه ۳۰ جدول قرار دارد، گفت: اما با این وجود پدیده طلاق در حال رشد است و همچنین معضل خودکشی با وجود کاهش در ۲ سال گذشته اما بازهم نگران‌کننده است.

رییس بسیج مستضعفان سپاه پاسداران در حاشیه برگزاری این آیین گفت:روستاها پیشقراول و پایه اصلی اقتصاد مقاومتی و اقتصاد بدون وابستگی به نفت هستند و توسعه و رفع محرومیت روستاها با توجه به ظرفیت و پتانسیل هایی که برای رونق تولید دارند، نیاز به کار جهادی با همکاری همه دستگاه ها و نهادها دارد.

سردار” غلامرضا سلیمانی” افزود:هرچند انقلاب اسلامی با مشارکت و همراهی مردم و مسئولان جبهه مقاومت محکمی را در برابر فشارهای استکبار جهانی و مشکلات اقتصادی و تحریم ها ایجاد کرده است، اما باید موضوع رفع محرومیت از مناطق محروم به طور جدی تری در دستور کار مسئولان قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز به فراخور وظایف خود در راستای محرومیت زدایی مناطق محروم با همکاری دستگاه های مختلف از جمله کمیته امداد ، بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه،فعالیت های متعددی را اجرا کرده یا در دست اجرا دارد که مهمترین برنامه اشتغال زایی جوانان و افراد جویای مناطق محروم و روستاها است.

سردار سلیمانی تصریح کرد: با پشتیبانی مسئولان دولتی و استانداران استانها و همکاری دستگاه ها روند محرومیت زدایی در نقاط محروم و روستاها، شتاب فزاینده ای یافته و سال آینده نیز این روند با سرعت بیشتری ادامه می یابد.

رییس بسیج مستضعفان سپاه پاسداران با اشاره به اینکه با همکاری سپاه، کمیته امداد، بهزیستی و با همراهی سازمان برنامه و بودجه مقرر شده در کنار احداث خانه های محرومان، نیروگاه های خورشیدی در نقاط محروم نیز ایجاد شود،گفت:آیین اهدای منازل مسکونی به مددجویان به صورت نمادین با اهدای یک باب منزل مسکونی به مددجوی کمیته امداد در روستای قجر از توابع شهرستان ایلام برگزار شد و برای ساخت هر واحد ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

اهدای ۱۰۰ سری جهیزیه اهدایی مقام معظم رهبری به نوعروسان کم بضاعت، دیدار با نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، دیدار با خانواده شهدا از دیگر برنامه‌های رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ایلام است. همچنین امروز با حضور سردار سلیمانی از پنج هزار طرح محرومیت زدایی با اعتباری بالغ بر ۵۷۰ میلیارد ریال بهره برداری می‌شود.

  • نویسنده : ایرج ملکی