ایلام کارنامه درخشانی در دفاع مقدس دارد
ایلام کارنامه درخشانی در دفاع مقدس دارد

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: استان ایلام دارای تاریخ بسیار کهن و فرهنگ غنی است که در آن قومیت‌های غیور و متعدد در طول سال‌های مختلف در کنار هم با صلح و صفا زندگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان؛ امیر سرتیپ “عزیز نصیرزاده” در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی و گردان‌های بسیج ایلام افزود: ایلام تاریخ درخشانی در دفاع مقدس دارد؛ انصافا یک دفاع جانانه با حضور مردم شکل گرفت و جنگ یک ماه قبل از شروع رسمی در این استان آغاز شده و مردم این استان در تمامی دوران دفاع مقدس حضور درخشانی داشتند.

وی با اشاره به اینکه رویدادهای منحصر به فردی در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده که می‌شود با یک رویکرد فرهنگی و با استفاده از صوت و تصویر آن را به نمایش گذاشت، اظهار داشت: در طول دفاع مقدس ایلام بارها مورد بمباران قرار گرفت اما این مردم ماندند و خانه های خودشان را ترک نکردند.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه مقاومت مردم ایلام دشمن را عصبانی کرد و بی‌رحمانه مردم را مورد هدف قرار داده و به همین دلیل بود که حادثه بمباران زمین فوتبال اتفاق افتاده است، تصریح کرد:در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۶۰۰ بار تهاجم به ایلام صورت گرفته و اولین فرمانده شهید مربوط به ایلام است؛ همین مقاومت و جانفشانی نعمت میزبانی زائران عتبات عالیات را نصیب مردم ایلام کرده است.

سرتیپ نصیرزاده با اشاره به اینکه پاداش مردم استان ایلام بود که خادم زائران اربعین باشند؛ نمایش اربعین قدرت‌نمایی در برابر استکبار جهانی و نماد اتحاد و همبستگی ملت‌های مسلمان است،گفت:در غزه هر شکلی از نقص حقوق بشر و جنایت جنگی انجام شده در حالی که همچنان به رژیم صهیونیستی کمک می‌کنند به همین دلیل در برابر چنین دشمنی ما باید آماده باشیم.

وی با بیان اینکه دشمن تغییر رویکرد داده و ما باید در جبهه دیگری آماده باشیم؛ در برابر تغییر رویکرد دشمن به سمت جنگ نرم در بصیرت دینی و سیاسی و علمی از طریق راه‌های مختلف باید قوی باشیم، افزود: پایبندی به فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و همچنین  حفظ حجاب و عفاف یکی از موارد ضروری است که باید مراقب باشیم تا دشمن هویت ما را تغییر ندهد.

جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز می‌توانیم با قلم و نوشته‌ها و حضور در جامعه و جهاد تبیین انفاق در راه خدا انجام دهیم اما شرط آن نیت الهی و عمل جهادی است،اظهار داشت: وقتی خودمان قوی شدیم این انفاق را در سطح جامعه گسترش دهیم باید بدانیم که دشمن  با وجود شکست‌های متعدد فعال هست بنابراین ما هم باید فعال باشیم.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با اشاره به اینکه ایلام در تاریخ انقلاب اسلامی سربلند بوده و هست، گفت: امروز انسجام و همدلی در نیروهای مسلح استان ایلام قابل مشاهده است و مسئولان نظامی و سیاسی استان خردمندانه این جغرافیا را مدیریت می‌کنند

سردار جمال شاکرمی با بیان اینکه به دشمنان اجازه نمی‌دهیم به این خاک دست درازی کنند و ایلام همواره قتلگاه دشمنان بوده و خواهد بود، افزود: ایلام در دوران انقلاب اسلامی همیشه سربلند بوده و نشان آن تقدیم ۳ هزار شهید گلگون کفن بوده است و این دیار خاستگاه باقری‌هاست و مردم برای ایشان ارزش قائل هستند.

  • نویسنده : ایرج ملکی