برگزاری مراسم لیالی مبارک قدر در شهرستانهای قرمز و نارنجی به مدت ۲ ساعت در فضای باز بلامانع است
برگزاری مراسم لیالی مبارک قدر در شهرستانهای قرمز و نارنجی به مدت ۲ ساعت در فضای باز بلامانع است

استاندار ایلام گفت: به منظور استفاده مردم مومن و روزه دار استان، برگزاری مراسم لیالی مبارک قدر در شهرستانهای قرمز و نارنجی با رعایت دستورالعمل های مبارزه با کرونا، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک به مدت ۲ ساعت در فضای باز بلا مانع است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمد نوذری” در شصت و هشتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تبریک مناسب های روز جهانی کار و کارگر؛ هفته معلم ؛ روز جهانی خلیج فارس و گرامیداشت لیالی مبارکه قدر و همچنین ایام شهادت مولی الموحدین امام علی (ع) اظهار داشت: برنامه ریزی برای برگزاری شب‌های قدر به گونه‌ای باشد که هم سلامت مردم تامین شود و هم فضایی برای استجابت دعا فراهم گردد، رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های کرونای یک امر واجب است نباید تجمع مردم منجر به ایجاد آسیب به سلامت شود.
وی افزود: فرمانداران شبهای قدر را در مناطق قرمز و نارنجی در فضای باز، با سقف ۲ ساعت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و رعایت پروتکل های کرونایی و حتی الامکان کتب و ادعیه جداگانه برگزار کنند.
استاندار ایلام گفت: مردم متدین استان یک سال انتظار این ماه مبارک و این شبهای پر برکت را کشیده اند و لذا نیاز است با تدابیر فرمانداران و مسئولان مرتبط با برگزاری این مناسبت ها به گونه برنامه ریزی شود که هم سلامت مردم تامین شود و هم مردم طبق شرایط اعلامی در شهرستانهای قرمز و نارنجی به مدت ۲ ساعت در فضای باز در مراسمات خاصه ی این شب ها عزیز استفاده کنند.
استاندار ایلام بر استفاده از فضاهای ورزشی برای انجام واکسیناسیون در استان تاکید کرد و گفت: به منظور بازگشایی مشاغل گروه ۲ در وضعیت نارنجی کمیته‌ای به صورت کارشناسی تشکیل شود و نحوه فعالیت تیم های ورزشی و برخی گروههای شغلی که تجمعات کمتری را در پی دارد را با رعایت دستورالعمل ها و اجرای پروتکل ها مورد سنجش و در صورت لزوم فعالیتشان تداوم یابد.
وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد روند افزایشی کرونا دوباره شکل نگیرد و مردم اجرای پروتکل ها را جدی بگیرند، اضافه کرد: وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی و شیوه نامه ها در بخش های مختلف و حوزه مردمی به صورت ملموسی بهتر شده ولیکن به پایداری و عبور از پیک نرسیده است و کماکان رعایت پروتکل ها و همکاریها باید حداکثری باشد.
نماینده عالی دولت در استان از رسانه ها، صدا و سیما و فعالین فضای مجازی خواست برای تثبیت و مدیریت چرخه ویروس کماکان با تولید محتوا و اقناع سازی افکاری عمومی نگذارند تجربه تلخ برخی استانهای همجوار در پایان پیک دوباره در استان شکل بگیرد.
وی با بیان اینکه ما با گونه های عجیب و ناشناخته ای از ویروس در دنیا مواجه هستیم، ولی در استان ایلام همچنان کرونای انگلیسی می تازد، تاکید کرد: وضعیت استان از حیث کنترل بیماری کرونا شکننده است، تنها با بررسی آمار هفته اخیر در مرگ و میرها که ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد، باید کماکان با این ویروس چموش و سرسخت مبارزه را ادامه داد.
وی ضمن قدردانی از همراهی اقشار مختلف مردم بویژه اصناف، کسبه، نیروهای نظامی و انتظامی، امنیتی، رسانه ها و نخبگان که در کنار جامعه پزشکی فعال بودند خواهان استمرار مقابله هوشمندانه با این ویروس تا مهار کامل آن شد.
وی همچنین از ستادهای مقابله با کرونا شهرستانهای دهلران، چرداول و ایلام قدردانی کرد و از ستادهای شهرستانهای ایوان، آبدانان، دره شهر و بدره خواست با تلاش جامع و همگرایی تمام بخش ها، سلامت مردم را تامین نمایند.
استاندار ایلام حوزه شهرستانهای چوار، هلیلان، سیروان و ملکشاهی را روند آرام و مورد قبولی خواند و افزود: البته باید محدودیت ها طبق وضعیت رنگ بندی های اعلامی در آنها کاملا رعایت شود و شاهد رهاشدگی پروتکل ها نباشیم.
محمد نوذری در بخشی دیگر از سخنانش ضمن تجلیل از خدمات شبانه روزی و موثر معروف بسطامی در سرپرستی حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ایلام گفت: ایشان به علت کسالتی که داشتند جای خود را به آقای الیاس فتاحی فرماندار سابق چرداول دادند و از امروز اقای فتاحی به عنوان سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری ایلام عهده دار فعالیت ها و امور این حوزه مهم در بخش های مرتبط با خود خواهند بود.
استاندار ایلام در پایان خطاب به مردم استان گفت : اعمال محدودیت ها و از سویی رعایت پروتکل ها در استان تا حدودی قابل قبول است ولی این مهم نباید موجب عادی انگاری کرونا شود بلکه مردم فهیم و هوشمند استان باید با تداوم این شرایط و تلاش برای تشدید نظارتها توسط مجریان و ناظران ستاد استانی کار کرونا را تمام کنند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام