بزودی ۶ طرح صنعتی در استان به بهره برداری می رسد
بزودی ۶ طرح صنعتی در استان به بهره برداری می رسد

استاندار ایلام گفت: نیروگاه صبا دهلران، تصفیه‌خانه ایوان، کاغذسنگی چرداول، سالن فرودگاه ایلام، پتروشیمی ارغوان‌گستر و فاز دوم پالایشگاه ایلام به زودی به بهره‌برداری می‌رسند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “حسن بهرام‌نیا” امروز دوشنبه در همایش «نقش مردم در هندسه مراسم و مناسبت‌های انقلاب اسلامی» با اعلام این خبر اظهار داشت: نیروگاه صبا دهلران یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان در شهرستان دهلران است که با افتتاح آن ۱۰۰ مگاوات برق تولید می‌شود که ۵۰ مگاوات آن برای مصرف پتروشیمی و ۵۰ مگاوات به شبکه سراسری برق تزریق می‌شود.

وی افزود: تصفیه‌خانه‌ی آب شهر ایوان که ۱۷۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است، شهر ایوان و بیش از ۳۲ روستا از آن بهره‌مند می‌شود که در آستانه‌ی بهره‌برداری است.

استاندار ایلام عنوان کرد: سالن بین‌المللی فرودگاه ایلام نیز با ۲۹۲ میلیارد تومان نیز در آستانه‌ی افتتاح است‌.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پروژه‌ی تولید کاغذ سنگی تا الان ۳۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و در آستانه‌ی بهره‌برداری است.

نماینده عالی دولت در استان ایلام به خلع‌ید مالک کشتارگاه دام ایلام نیز اشاره کرد و گفت: نگاه این دولت فسادستیزی است. برخی‌ها سال ۹۶ بدون در نظر گرفتن مصالح نظام، کشتارگاهی را که آن زمان ارزش میلیاردی داشت با ۱۲ میلیارد تومان و اقساط سالیانه‌ی ۵۰۰ میلیون تومان به کسی واگذار کردند که اصلاً اهلیت این کار را نداشته است و از شخصی که قرار بوده مابقی هزینه‌ی کشتارگاه را به صورت قسطی پرداخت کند از آن زمان تاکنون هیچ مبلغی وصول نشده بود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در این دولت با نگرش فساد ستیزی و پیگیری‌های انجام شده تلاش شد تا کشتارگاه را از دست این شخص خارج و این مجموعه دوباره به دامن بیت‌المال بازگردد که این مهم محقق شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان