بهره مندی ۲ روستای ملکشاهی از نعمت آب شرب سالم و پایدا
بهره مندی ۲ روستای ملکشاهی از نعمت آب شرب سالم و پایدا

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: ۲ روستای گراب خوشادول و سیاب درویش از توابع شهرستان ملکشاهی با ۳۹ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۱۱۹ نفر از نعمت آب شرب پایدار بهره مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان؛ «محمد محمدی» افزود: تامین آب روستای سیاب درویش در سنوات گذشته از محل چشمه فصلی بود که در ایام گرم سال به علت خشک شدن چشمه، آب این روستا از طریق آبرسانی سیار تامین می شد که با اجرای ۳ کیلومتر خط انتقال از مسیر کوهستانی و صعب عبور، اهالی روستای سیاب درویش از آب شرب سالم و پایدار بهره مند شدند.

مدیرعامل آبفای استان اظهار داشت: جهت آبرسانی به روستای گراب خوشادول، ۳ کیلومتر خط انتقال آب، یک باب مخزن ۱۰۰ متر مکعبی و یک باب  مخزن ۱۰ متر مکعبی فشار شکن( تعدیل فشار) اجرا شده است.

محمدی تاکید کرد: با اجرای آبرسانی به این دو روستا، ۳۹ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۱۱۹ نفر از نعمت آب شرب سالم و پایدار برخوردار شدند.

وی تصریح کرد: تامین آب پایدار این دو روستا از محل پروژه های جهاد آبرسانی است که از توان و ظرفیت قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) و بسیج سازندگی سپاه استان در این پروژه استفاده شده است.

مدیرعامل آبفای استان با اشاره به پیشرفت ۷۳.۹ درصدی پروژه‌های جهاد آبرسانی در استان، از تدوین برنامه زمان‌بندی دقیق جهت انجام و اتمام سایر پروژه‌های جهاد آبرسانی خبر داد و تصریح کرد: پروژه‌های آبرسانی به ۱۲۸ روستای استان حداکثر تا پایان امسال به اتمام خواهند رسید.

  • نویسنده : ایرج ملکی