تایید ثبت بیش از  ۱۵ هزار اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان ایلام
تایید ثبت بیش از  ۱۵ هزار اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان ایلام

استاندار ایلام گفت: تاکنون ۱۵ هزار و ۱۱۴ ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان ایلام تایید شده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “حسن بهرام نیا” امروز سه شنبه در نشست شورای اشتغال استان اظهار داشت: میزان تعهد اشتغال استان ایلام شش هزار و ۶۷۱ نفر بوده است که تاکنون ۱۵ هزار و ۱۱۴ ثبت اشتغال در سامانه ملی رصد برای استان ایلام تایید شده است.

وی با بیان اینکه میزان ثبت اشتغال در سامانه رصد ۲۲۶ درصد رشد داشته است، افزود: به‌طور همزمان طرح‌های اقتصادی که منجر به اشتغال می‌شود نیز در دست اجرا است که با تکمیل و راه اندازی این پروژه‌ها شامل پروژه (ان. جی. ال) دهلران، تکمیل پتروشیمی دهلران، کارخانه تولید کاغذ سنگی و تکمیل فاز دوم پالایشگاه گاز ایلام تحول اساسی در حوزه اشتغال ایجاد می‌شود.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه تبیین دستاوردهای دولت و نظام نقش مهمی در تقویت روحیه امید در استان دارد، از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا این خدمات و دستاوردها را به اطلاع مردم برسانند.

بهرام نیا عنوان کرد: یکی از مهمترین اولویت‌های مدیریت ارشد استان توجه جدی به شهرستان‌های کمتر توسعه یافته از جمله شهرستان آبدانان است که در این زمینه و با رایزنی‌های صورت گرفته و جلسات برگزار شده با حضور نماینده حوزه جنوب استان در مجلس شورای اسلامی در مرکز، تمهیدات لازم برای ایجاد سه طرح صنعت و معدن شامل کارخانه تولید هیدرات پتاسیم، امکان‌سنجی تولید سلستین و دولومیت و کارخانه آجر در شهرستان آبدانان اندیشیده شد که با ایجاد این یک طرح تحول اساسی در حوزه صنعت این شهرستان رقم خواهد خورد.

وی از سازمان صمت استان خواست تا روند اجرایی شدن این سه پروژه را با جدیت دنبال کنند، دستگاه‌های خدماتی نیز باید همکاری لازم در جهت تسریع در احداث این پروژه‌ها را داشته باشند.

  • نویسنده : الهام مهدیان