تا پایان دولت تدبیر و امید، گازرسانی به شهرهای استان به اتمام می رسد
تا پایان دولت تدبیر و امید، گازرسانی به شهرهای استان به اتمام می رسد

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام از گازرسانی به کلیه شهرهای استان ایلام تا پایان دولت خبر داد و گفت: تاکنون ۲۵ شهر استان گازدار شده و تنها شهر پهله در دست اقدام می باشد که عملیات گازرسانی به این شهر نیز تا پایان کار دولت تدبیر و امید به اتمام می رسد.

“عباس شمس اللهی”در دیدار با استاندار جدید ایلام افزود: در طول ۴ سال گذشته در دولت دوم تدبیر و امید تاکنون، ۳ شهر استان گازدار شده و انشاءالله تا پایان کار دولت، همه شهرهای استان از نعمت گاز برخوردار می شوند.
وی اظهار داشت: در طول ۴ سال گذشته ۲۰۵ روستا گازدار شده اند و با اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای در دست اقدام تا پایان دولت، ضریب نفوذ گازرسانی روستایی استان به ۹۷ درصد می رسد و کار مطالعه ، طراحی و اجرای گازرسانی به سه درصد روستاهای باقیمانده استان در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تصریح کرد: در دولت دوم تدبیر و امید تاکنون ۵۳۶ واحد صنعتی، تولیدی در اقصی نقاط مختلف استان گازدار شده است.
وی با بیان اینکه شرکت گاز در پایان سال جاری اقدام به پرداخت مبلغ ۱۸ میلیارد ریال از مطالبات شهرداری ها و دهیاری ها نموده، ادامه داد: شرکت گاز به منظور عمران و آبادانی، رفع مشکلات طرح هادی روستاها و غیره هرساله مبلغ قابل توجهی به روستاهایی که کار گازرسانی در آنها انجام می شود، بعنوان هزینه حفاری پرداخت می کند.
شمس اللهی اظهار داشت: با توجه به فعالیت مداوم و درآمد زایی شرکت‌های پتروشیمی و کارخانه سیمان ایلام، از استاندار درخواست نمود با صدور دستور لازم به شرکت های مذکور نسبت به پرداخت مطالبات معوق شرکت گاز استان که بالغ بر ۳۴۰ میلیارد ریال است اقدام کنند تا با تزریق این نقدینگی، در اتمام پروژه های در دست اقدام، تسریع شود.


عملکرد شرکت گاز استان ایلام در زمینه های مختلف قابل تقدیر است


استاندار ایلام گفت: عملکرد مناسب شرکت گاز ایلام در گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی بعنوان یک دستگاه اجرایی موفق در سطح استان قابل تقدیر است.
محمد نوذری افزود: خدمات شرکت گاز استان ایلام در زمینه گازرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی و بخصوص مناطق محروم، موفق بوده و انتظار میرود که سایر دستگاههای اجرایی نیز همچون این دستگاه برای خدمت به مردم تا پایان دولت تلاش خود را دوچندان کنند.
نوذری همچنین از مدیر عامل و مجموعه شرکت استان بدلیل تامین پایدار جریان گاز مشترکین در طول سال گذشته و عدم قطع گاز در سطح استان بخصوص در فصل سرد زمستان که سبب رضایت مشترکین و مردم از عملکرد این شرکت شده است، تقدیر و تشکر نمود.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام