تعامل مسئولان سیروان و کوهدشت در زمینه های مختلف بیشتر می شود
تعامل مسئولان سیروان و کوهدشت در زمینه های مختلف بیشتر می شود

فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه تعامل مسئولان سیروان و کوهدشت بخصوص در زمینه تامین آب کشاورزی بیشتر می شود، گفت: آب کشاورزی روستاهای سیروان و کوهدشت اطراف رودخانه سیمره مدیریت می شود تا شاهد رضایتمندی آنان در زمینه های مختلف باشیم.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “علیرضا رئیسی” در نشست هم اندیشی با فرماندار و شورای تامین شهرستان کوهدشت لرستان که در محل فرمانداری سیروان برگزار شد، افزود: تعامل چند جانبه مسئولان سیروان و کوهدشت باعث توسعه همه جانبه روستاهای اطراف رودخانه سیمره می شود که می بایست بخاطر رفع مشکلات مردم این روستاها این تعاملات چند برابر شود.
وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت های صاحب نظران، نخبگان، ریش سفیدان و غیره از اولویت های اصلی مجموعه این فرمانداری است، اظهار داشت: تنها راه حل برون رفت از مشکلات و فائق آمدن به مسائل تکیه به دانش و ظرفیت جوانان، صاحب نظران و نخبگان است.
فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه این دیدار به منظور رفع مشکل کم آبی کشاورزان شهرستان کوهدشت و سیروان برگزار شده است، تصریح کرد: خشکسالی اخیر باعث کم شدن و حتی خشک شدن رودخانه سیمره شده و هم اکنون جوابگوی آبیاری کشاورزی روستاهای سیروان و کوهدشت اطراف این رودخانه نیست و می بایست با تعامل و همکاری مشکلات کنونی آنان برطرف شود.
رئیسی با بیان اینکه می بایست برای رضایتمندی مردمان پائین دست سیروان و روستاهای کوهدشت اطراف رودخانه سیمره، آب موجود مدیریت شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها منبع درآمد ساکنان این روستاها کشاورزی است و در شرایط موجود باید به آنها کمک شود تا امسال بتوانند این بحران خشکسالی را تحمل کنند.
وی به مصوبات این نشست اشاره کرد و اظهار داشت: مصوب شد برای رفع مشکل کم آبی کشاورزان ۲۴ ساعت کشاورزان سیروان و ۲۴ ساعت بعدی کشاورزان کوهدشت استفاده کنند و روز جمعه نیز به صورت آزاد و در اختیار محیط زیست قرار گیرد.
فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه مصوب شد که جاده کوهنانی- کوهدشت به سیروان برای وصل شدن این دو به یکدیگر از طرف مسئولان کوهدشت آسفالت شود، گفت: مشخص کردن حقابه کشاورزان برای سال های آینده جهت جلوگیری از نارضایتی ها و اقدام پیش از بحران در سال های آینده از دیگر مصوبات این نشست بود.
رئیسی به دیگر مصوبات این نشست اشاره کرد و افزود: ارائه کشت جایگزین برای کشاورزان منطقه، گشت مشترک منابع آب و جهاد کشاورزی برای بازدید و کنترل منطقه، جلسه ای بین معتمدین دو شهرستان برای رفع کدورت و مشکلات به وجودآمده و انتخاب میرآب برای روستاها با نظارت امور آب و جهادکشاورزی دو شهرستان مذکور از دیگر مصوبات این نشست بود.
وی به دیگر مصوبات این نشست اشاره کرد و اظهار داشت: موتور های آبی موجود به منظور مدیریت و جلوگیری از ازدیاد و محدود کردن آنها شناسایی و آمار گیری دقیق شود و سدهای ایجاد شده توسط کشاورزان به قید فوریت تخریب گردد و دهیاران و معتمدین روستا ها همکاری لازم را با دستگاه های مجری انجام دهند تا مشکلات کنونی برطرف شود.
همچنین فرماندار کوهدشت در این نشست از خدمات رسانی مسئولان شهرستان سیروان به روستاهای که در نزدیکی این منطقه قرار دارند قدردانی کرد و گفت: خدمات رسانی در زمینه های برق، سوخت، خدمات کشاورزی و غیره به روستاهای ذکر شده قابل تقدیر است و انتظار می رود این خدمات همچنان استمرار یابد.
“محمد مرادی کفراج” افزود: با توجه به این که این روستا ها از لحاظ تقسیمات کشوری زیرمجموعه شهرستان سیروان نمی باشد ولی خوشبختانه مسئولان این منطقه به این روستاها خدمات رسانی می کنند.
گفتی است؛ مسئولان شهرستان های سیروان و کوهدشت از روستاهای مجاور رودخانه سیمره بازدید کردند و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آن ها قرار گرفتند و تصمیمات و برنامه ریزی های لازم را در این خصوص انجام دادند.

  • نویسنده : ایرج ملکی