توجه ویژه به فعالیت‌های دانش بنیان در بودجه امسال
توجه ویژه به فعالیت‌های دانش بنیان در بودجه امسال

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت:در بودجه امسال فعالیت‌های دانش بنیان مورد توجه ویژه قرار گرفته است .

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “علی‌اکبر بسطامی” ظهر شنبه در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی ایلام اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اسلامی که یکی از بارزترین کارهای ارزشمند آن در موسسه رویان صورت می‌گیرد توانسته خدمات خوبی را به مردم ارائه دهد.

وی با بیان اینکه در استان ایلام در جهت گیری های بودجه ۱۴۰۰ که قبل از فرامین رهبر در نامگذاری سال ۱۴۰۱ صورت گرفت، بخش اعظمی از بودجه در راستای فعالیت‌های دانش بنیان اختصاص داده شد، گفت: یکی از ویژگی‌های بودجه‌های سال ۱۴۰۱ توزیع به صورت گلوبال است، به این شکل که هر سازمانی بیشتر برنامه داشته باشد متناسب با ظرفیت استان‌ها و با جهت گیری شعار سال بودجه اختصاص داده شود.

بسطامی ادامه داد: اگر ما بخواهیم توزیع بودجه کشور را مبتنی بر عدالت توزیع کنیم باید به استان ایلام که هم محروم است و هم دارای ظرفیت‌های بکری از جمله گیاهان دارویی است توجه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه در مجلس نمایندگان را آزاد می‌دهد این است که بین نعمت‌های که در استان وجود دارد و آنچه الان از آن بهره مند هستیم تبدیل به پارادوکس شده و قابل هضم نیست چرا که روی نفت و گاز ایستادیم ولی استان ایلام در آخرین رده رشد قرار داریم که زیبنده‌ی استان ما نیست.

وی تصریح کرد: در دولت سیزدهم که منادی عدالت است از ظرفیت نیروی انسانی در مجموعه جهاددانشگاهی و موسسات وابسته به این مجموعه بهره‌مند شوند.

این پروژه با زیربنای سه هزار و ۲۰۰ مترمربع و در پنج طبقه ساخته خواهد شد.

علاوه بر این کلنگ‌زنی، چهار طرح فن‌آورانه دیگر شامل درمان ناباروری، سرطان پستان، فرآوری گیاهان دارویی و به نژادی دام نیز فعالیت خود را در استان ایلام آغاز کرد.

  • نویسنده : الهام مهدیان