تیم فوتبال بانوان پالایشگاه گاز ایلام یکی از تیم‌های برتر کشور است
تیم فوتبال بانوان پالایشگاه گاز ایلام یکی از تیم‌های برتر کشور است

رئیس هیئت فوتبال استان ایلام با درخواست از شرکت‌های نفت و گاز جهت حمایت از تیم های فوتبال ایلام، گفت: شرکت پالایش گاز ایلام در زمینه حمایت از فوتبال بانوان استان به خوبی پای کار بوده است و تیم فوتبال بانوان پالایشگاه گاز ایلام یکی از تیم‌های برتر در حوزه فوتبال بانوان در کشور است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمد پاکزاد” عصر یکشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: فدراسیون فوتبال آمادگی خود را برای واگذاری امتیاز در لیگ‌های فوتبال به استان در صورت فراهم کردن زیرساخت‌های لازم از جمله حامی مالی اعلام کرده‌اند که لازم است شرکت‌های فعال صنعتی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در استان در راستای حمایت مالی از تیم‌های فوتبال در استان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی پای کار بیایند.

وی افزود: نامه نگاری از طریق استاندار ایلام برای جذب حامی مالی به وزارت نفت ارسال شده است اما می‌طلبد همه مسؤولان استان برای تحقق این موضوع پای کار بیایند.

رئیس هیئت فوتبال استان ایلام با بیان اینکه بدون داشتن حامی مالی تیم داری در زمینه فوتبال بی معنا است، عنوان کرد: اگر یک تیم فوتبال با حمایت مالی مناسب در استان راه اندازی شود قطعاً موجب جذب جوانان و نوجوانان و ایجاد شور و نشاط فوتبالی در سطح استان خواهد شد.

وی با بیان اینکه در استان هیچ‌گونه حامی مالی وجود ندارد و بدون داشتن حامی مالی تیم داری در زمینه فوتبال بی معنا است، بیان کرد: ما در تلاش بودیم تا در یکسال گذشته تغییر بنیادی و ساختاری در فوتبال استان انجام شود؛ که با تلاش اداره کل ورزش و جوانان و همکاران ما در این هیأت، بیش از ۷۰ درصد زیرساخت‌های فوتبال در استان فراهم شده است.

پاکزاد با اشاره به اینکه بیش از ۱۹ هزار اعم از آقایان و بانوان به طور رسمی و غیر رسمی در سطح استان در ورزش فوتبال فعالیت دارند، گفت: استان در حال حاضر زمینه‌های لازم را برای برگزاری مسابقات دارد و زمین فوتبال عدالت در شهر ایلام به عنوان یک زمین فوتبال استاندارد چمن آماده شده است و حدود ۱۲ زمین فوتبال در سطح شهرستان‌های استان نیز وجود دارد.

  • نویسنده : الهام مهدیان