جنگ ترکیبی و ادراکی راهبرد جدید جبهه‌ استکبار برای تسخیر ذهن دانش‌آموزان است
جنگ ترکیبی و ادراکی راهبرد جدید جبهه‌ استکبار برای تسخیر ذهن دانش‌آموزان است

استاندار ایلام با اشاره به اینکه جنگ ترکیبی و ادراکی راهبرد جدید جبهه‌ استکبار برای تسخیر ذهن دانش‌آموزان و ناامیدی آنان است، گفت:مشارکت حداکثری در انتخابات، پایه‌های پل "ارتباط مردم و حاکمیت" را مستحکم می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان؛حسن بهرام‌نیا در نشست صمیمی با دانش‌آموزان دختر دبیرستان‌های پروین اعتصامی و حضرت مریم(س) شهرستان آبدانان با بیان اینکه آینده‌ نظام و انقلاب در گرو تلاش علمی دانش‌آموزان است و  کشور ما با چنین دانش‌آموزانی به یقین به قله‌های افتخار علم، اخلاق و معنویت خواهد رسید،افزود: دشمنان این نظام راهی که رهبر معظم‌انقلاب، رئیس‌جمهور و نظام برای مدارس و دانش‌آموزان ترسیم کرده‌اند را بر‌نمی‌تابند بنابراین با همه‌ ساز و‌ کارهای در اختیار در طول چندین دهه‌ متوالی برای منفعل کردن، بی‌انگیزه کردن دانش‌آموزان و القای ناامیدی و به بن‌بست رساندن دانش‌آموزان از هیچ کوششی دریغ نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه نگرش‌ دانش‌آموزان امروز با دانش‌آموزان سالیان و دهه‌های گذشته تفاوت‌ دارد،اظهار داشت: هدف دشمن تسخیر ذهن دانش‌آموزان است چراکه راه و راهبردی که توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی، شهدا و کسانی که دل در گرو پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی و اهتزاز پرچم ایران اسلامی دارند ترسیم شد این راه یک راه آرمانی و راهی است که همه‌ ما را به سعادت دنیوی و اخروی می‌رساند.

نماینده‌ عالی دولت در استان ایلام با اشاره به تلاش‌های جبهه‌ استکبار برای پمپاژ ناامیدی در جامعه، بیان کرد: در طول ۴۵ سال گذشته دشمن در جنگ سخت شکست خورد و جنگ فرهنگی را در قالب جنگ ترکیبی و ادراکی آغاز کرده و به سراغ نسلی آمده که آینده‌ پرافتخار این کشور در دست این نسل است.

بهرام نیا با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات ۱۱ اسفندماه، پایه‌های پل ارتباط مردم و حاکمیت را مستحکم می‌کند و پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت مقاوم و روان و تعامل تسهیل می‌شود،گفت: در واقع هر قدر این مشارکت بیشتر باشد این ارتباطات بین مردم و دولت روان‌تر است و فاصله بین مردم و حاکمیت کم‌تر می‌شود و اگر انتخاب نکنیم دیگران برای ما انتخاب می‌کنند.

استاندار ایلام با بیان اینکه مشاهیر و بزرگان زیادی در شهرستان آبدانان پرورش یافته و این شهرستان مهد مقاومت، ایثار، فداکاری و فرهیختگی است، افزود:صبر و مقاومت شهید صارم طهماسبی، شجاعت شهید علی جرایه و فرهیختگی و علم‌اندوزی  دانشمند شهید داریوش رضایی‌نژاد الگویی شایسته برای دانش‌آموزان شهرستان آبدانان است.

بهرام نیا با اشاره به اینکه یکی از شهرستان‌های استان ایلام که بزرگان و مشاهیر آن همه‌ ویژگی‌ها و شاخصه‌های سبک زندگی‌ ایرانی و اسلامی را دارند شهرستان آبدانان است،اظهار داشت: شما دانش آموزان باید مشاوری خوب و دلسوز برای دوستان خود باشید و به همسالان خود توصیه کنید که در برابر مشکلات، صبر و استقامت داشته باشند.

وی با اشاره به اردوهای راهیان پیشرفت دانش آموزان آبدانان و بازدید از شرکت پتروشیمی در شهرستان چوار، تصریح کرد: اردو‌های “راهیان پیشرفت” خنثی‌کننده‌ راهبرد القای ناامیدی و پمپاژ یاس توسط دشمنان است. شرکت پتروشیمی در شهرستان چوار به دست جوانان این مرز و بوم و با استفاده از دانش و فناوری جوانان این استان راه‌اندازی شده و موجب مباهات است.

استاندار ایلام گفت: علاوه بر پتروشیمی، پالایشگاه گاز ایلام، پتروشیمی دهلران با پیشرفت بیش ار۵۰ درصدی و پتروشیمی هلیلان با ۳۶ درصد در حال اجرا هستند و چندین پروژه‌ در حوزه‌ انرژی از جمله تنگ‌بیجار، باباگیر، چنگوله، سروک آذر و منطقه‌ دهلران در حال اجراست و پتروشیمی دره‌شهر به زودی کلنگ‌زنی و ان‌جی ال ۳۱۰۰ و نیروگاه صبا انرژی دهلران  در آستانه‌ی بهره‌برداری هستند.

بهرام نیا افزود: شما دانش‌آموزان تنها از پتروشیمی چوار بازدید کردید، دهها نمونه از این‌گونه افتخارات که توسط فرزندان این کشور و استان ساخته شده است و موجب کا، اشتغال، تولید و ارتقا سطح درآمد شده در استان وجود دارد و یا در حال تکمیل شدن است.

نماینده‌عالی دولت در استان ایلام با اشاره به راه‌اندازی پارک پتروشیمیایی در منطقه‌ آزاد مهران،اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌ این پارک اخیرا به امضا رسیده و با راه‌اندازی آن بیش از ۲۵۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارد و اشتغال آن فنی است که لازمه‌ کار کردن و اشتغال در این مجموعه، فراگیری علوم فنی مرتبط است.

وی با تاکید بر اینکه به یقین نباید همه‌ دانش‌آموزان تنها راه خوشبختی، سعادت و موفقیت خود را در قبولی و پذیرفته شدن در رشته‌های پزشکی و زیرمجموعه تصور کنند، تصریح کرد: پازل توسعه‌ کشور نیازمند استفاده از تمامی علوم و رشته‌ها می‌باشد و لازم است که مدیران آموزش و پرورش در این راستا فرهنگ‌سازی کنند.

استاندار ایلام با اشاره به نشست اخیر با وزیر آموزش و پرورش، یادآورشد: یکی از الزامات تشکیل مدارس وجود مشاور است کمبود مشاور مدارس در استان به عنوان یک خلا دیده شده و تاکید کردیم که استان نیازمند ۱۷۰ نفر مشاور مدارس است و پیگیری‌های لازم برای جذب این تعداد مشاور انجام شده است.

  • نویسنده : ایرج ملکی