حمایت بهزیستی ایلام از هفت فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای عمل تطبیق جنسیت
حمایت بهزیستی ایلام از هفت فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای عمل تطبیق جنسیت

مدیر کل بهزیستی ایلام با اشاره به حمایت‌های این اداره کل از افراد دارای نارضایتی جنسیتی گفت: امسال این اداره کل از هفت فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای عمل تطبیق جنسیت حمایت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، «حسین نورعلیوند» با اعلام این خبر اظهار داشت: نارضایتی جنسیتی به نوعی اختلال اطلاق می شود که بین جنسیتی که فرد دارد با جنسیت تجربه شده اش تناقض وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به این اختلال این افراد اقدام به عمل جراحی تغییر جنسیت کرده که از این تعداد چهار نفر تغییر جنسیت پسر به دختر و سه نفر نیز تغییر جنسیت دختر به پسر داده اند.

مدیر کل بهزیستی استان حمایت‌های مالی برای عمل جراحی تغییر جنسیت و خدمات تخصصی مددکاری و روانشناختی را از جمله خدمات ارایه شده بهزیستی به این افراد عنوان کرد و یادآور شد: برای کمک به عمل جراحی این افراد که چهار تا پنج مرحله دارد در مجموع ۷۰۰ میلیون ریال امسال به این افراد پرداخت شده است.

نورعلیوند افزود: نارضایتی جنسیتی یک نوع بیماری است که فرد را بشدت درگیر کرده و فرد با عمل جراحی تغییر جنسیت و پیدا کردن هویت و جنسیت واقعی‌ اش، درگیری‌های درونی او کاسته شده و آرامش روحی کسب خواهد کرد.

مدیر کل بهزیستی استان در پایان تصریح کرد: علاوه بر این هفت نفر، طی ۶ سال گذشته در مجموع ۱۷ فرد دارای نارضایتی جنسیتی برای دریافت کمک هزینه جراحی به این اداره کل مراجعه و مورد حمایت بهزیستی قرار گرفته اند.

  • نویسنده : الهام مهدیان