حمایت مردم ایلام از اقدام انتقامی سپاه پاسداران
حمایت مردم ایلام از اقدام انتقامی سپاه پاسداران

میدان ۲۲ بهمن ایلام امروز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه محل تجمع جمع زیادی از مردم ایلام بود که به صورت خودجوش برای حمایت از اقدام‌تلافی جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله به پایگاه نظامی آمریکا در عراق گرد هم آمدند. در این تجمع حاضران با شعارهایی چون الله اکبر، مرگ بر آمریکا و اسراییل، سپاه مقتدر تشکر تشکر و با در دست داشتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی و تصاویری از شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس حمایت خود را از حمله موشکی بامداد امروز سپاه به پایگاه آمریکا در عراق ابراز کردند. مردم این استان در این تجمع با مشت‌هایی گره کرده و سر دادن شعارهای ضدآمریکایی خشم و نفرت خود را از حرکت مذبوحانه آمریکا در ترور ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس و دیگر همراهانش بیان کردند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) در جمع پرشور مردم ایلام گفت: شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی موجب خروش مردم ایران اسلامی، عراق و دیگر محورهای مقاومت و حتی کشورهای آزادی‌خواه جهان شد.

سردار “جمال شاکرمی” افزود: مردم خونخواه شهدای ترور هستند و خون این شهید به هدر نرفت و بیداری بیش از پیش ملت‌های آزاده را در پی داشت و این خروش مردمی و سردرگمی آمریکا و همپیمانانش حاصل برکت خون این شهید و شهدای همراهش است.

وی اظهار داشت: ایران کشوری مقتدر و محکم است که آمریکا جرات و قدرت مقابله به مثل را ندارد و شعار راهبردی مرگ بر آمریکا و اسراییل را در جهان گسترش داد و ترس جهانیان از قدرت پوشالی آمریکا را در سطح بین‌الملل نهادینه کرد.

سردار شاکرمی یادآور شد: مردم همیشه بیدار و با بصیرت ایران اسلامی همواره در آوردگاه‌های حساس در صحنه بوده‌اند و در تشیع پیکر شهدای ترور سنگ تمام گذاشتند و ثابت کردند اگر با هم و همراه هم باشیم در برابر همه چالش‌ها و تهدیدها پیروز خواهیم بود.

وی تاکید کرد: شعارها، مشت‌های گره کرده، خشم و انزجار ملت و همراهی آنها با نظام و انقلاب کوبنده‌تر از هر موشک و نبرد نظامی است و نام ایران اسلامی و مردم باغیرت و وفادارش در جهان طنین انداز شده است.

در این اجتماع حجت‌الاسلام والمسلمین اله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار ایلام، معاونان استاندار ایلام و جمعی از مسوؤلان و مردم ایلام حضور داشتند.

ابراز خوشحالی با حضور در خیابان‌های شهر ایلام

تعدادی از شهروندان ایلامی همچنین با حضور در خیابان‌های شهر ایلام و محل سپاه پاسداران، خوشحالی و شادمانی خود را از حمله تلافی‌جویانه به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراق و اربیل ابراز کردند.مردم و جوانان شهر ایلام به خیابان‌ها و میادین شهر آمده و با به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی و سردادن شعار الله اکبر، از این حرکت سپاه پاسداران حمایت کردند و خوشحالی خود را از آغاز انتقام ترور ناجوانمردانه سپهبد قاسم سلیمانی اعلام کردند.

 بسیاری از کارمندان و مردم ایلام نیز با تحسین اقدام شجاعانه سپاه پاسخ دندان‌شکن جمهوری اسلامی به آمریکا را ستودند و بر لزوم تحقق وعده انتقام سخت رهبر معظم انقلاب تاکید کردند. پخش تصاویر حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر نظامی آمریکایی‌ها در عراق در بین کاربران ایلامی از دیگر نکات قابل توجه در تایید و تحسین این اقدام است.

 بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید. بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

وزارت امور خارجه هم با صدور بیانیه ای این اقدام تروریستی رژیم‌ آمریکا را محکوم کرد و نشست فوق العاده تشکیل داد. همچنین سفیر سوئیس در تهران به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید ایران به آمریکا به وی اعلام شد.

در پی این حادثه تروریستی و خشم و انزجار مردم و مسوولان لشکری و کشوری از ترور شهید قاسم سلیمانی و همراهانش بامداد امروز سپاه پاسداران در اولین گام از انتقام سختی که همگان خواستارش بودند پایگاه لجستیکی نظامی آمریکا را مورد هدف موشک های سپاه قرار گرفت.