حمایت کمیته امداد از ۱۶۰۰ زن نیازمند ایلامی
حمایت کمیته امداد از ۱۶۰۰ زن نیازمند ایلامی

مدیرکل کمیته امداد امام‌خمینی ایلام از حمایت این نهاد از ۱۶۰۰ زن باردار و شیرده نیازمند کمک در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “رضا طاهری” اظهار داشت: این نهاد در قالب طرح کمک به بهبود تغذیه مادران باردار و شیرده حمایت از  ۱۶۰۰ زن باردار و شیرده نیازمند کمک در استان ایلام را هدف گذاری کرده است.

وی با عنوان اینکه این طرح با مشارکت کمیته امداد و دانشگاه علوم پزشکی عملیاتی می‌شود افزود: تاکنون بیش از یک هزار و ۳۰۰ زن باردار و شیرده در سطح استان که جز دهک درآمدی یک تا پنج جامعه هستند از مزایای این طرح برخوردار شده‌اند.

طاهری با بیان اینکه به افراد مشمول این طرح ماهیانه بن کارت خرید کالا‌های خوراکی ۳۵۰ هزار تومانی تعلق می‌گیرد بیان کرد: مادران مشمول از ابتدای چهارماهگی دوران حاملگی تا ماه ششم شیردهی از این مزایا برخوردار می‌شوند لذا خانواده‌های محترم می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی در نقاط گوناگون استان در این طرح ثبت نام و سپس توسط این مراکز درمانی ثبت نام کننده برای دریافت خدمت به کمیته امداد معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام تصریح کرد: از زمان اجرای طرح تا پایان مردادماه امسال حدود یک هزار و ۳۰۰ زن باردار و شیرده مشمول این طرح شده‌اند و تاکنون بیش از ۲۲ میلیارد ریال صرف هزینه این طرح و کمک به زنان باردار و شیرده شده است.

  • نویسنده : ایرج ملکی