دسترسی به تنگه کافرین آسان می شود
دسترسی به تنگه کافرین آسان می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام با اشاره به اینکه دسترسی به تنگه زیبای کافرین شهرستان بدره آسان می شود، گفت:مرحله نخست جاده دسترسی به تنگه کافرین در شهرستان بدره با اعتبار2 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “عبدالمالک شنبه زاده” با بیان اینکه پروژه احداث راه دسترسی تنگه کافرین در شهرستان بدره شامل بهسازی مسیر گردشگری و احداث جاده در مسیر این تنگه است،افزود: راه دسترسی به تنگه کافرین به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین و پربازدیدترین جاذبه گردشگری شهرستان بدره بزرگترین طرح زیرساختی استان در حوزه گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: راه دسترسی به جاذبه گردشگری تنگه کافرین به منظور تسهیل در خدمات رسانی به گردشگران بهسازی شده که طول این تنگه ۲ کیلومتر و ارتفاع آن از سطح دریا ۷۰۰ متر است.

شنبه زاده با اشاره به اینکه آثاری از معماری صخره‌ای دوران پیش از تاریخ در این تنگه به چشم می‌خورد که نشان از قدمت و اهمیت آن دارد، خاطرنشان کرد: این تنگه در شمال شهر بدره در جاده ایلام به دره شهر قرار دارد و رودخانه ای در این تنگه جریان دارد که پس از عبور از آن در شمال تنگه به رودخانه سیمره می ریزد.

  • نویسنده : الهام مهدیان