رشد ۴۰ درصدی اسکان در اقامتگاه های استان ایلام
رشد ۴۰ درصدی اسکان در اقامتگاه های استان ایلام

استاندار ایلام از رشد ۴۰ درصدی اسکان در اقامتگاه های استان ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، حسن بهرام نیا ظهر امروز شنبه در جلسه شورای راهبردی تصادفات با اشاره به سفرهای نوروزی افزود: از ابتدای طرح و در راستای پیشگیری از تصادفات جلسات شورای راهبری تصادفات ویژه سفرهای نوروزی به صورت دوره‌ای در هر شهرستان تشکیل شده است.

وی بیان کرد: از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۸۵۳ تردد و حجم خودرئی ورودی به استان ثبت شده که در مقام مقایسه با سال گذشته ۱۴ درصد رشد یافته است.

بهرام نیا افزود: در همین رابطه میزان اسکان در اقامتگاه‌های استان از ۲۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ تا ۴ فروردین ماه ۱۴۰۲، ۸۲ هزار و ۳۲۰ نفر بوده که با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده است.

وی همچنین اضافه کرد: تصادفات منجر به فوت در جاده‌های استان ایلام در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۳ درصد کاهش یافته که نتیجه همت و تلاش شورای راهبری تصادفات استان است و ضروری است همین وضعیت تا پایان سفرهای نوروزی استمرار یابد.

استاندار ایلام در ادامه یکی از اولویت‌های مهم را راه دسترسی به بیمارستان رازی بعنوان یکی از مراکز نمونه درمانی در غرب کشور عنوان کرد و گفت: در همین رابطه علاوه بر اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار، در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ نیز مبلغ ۷۰ میلیارد ریال برای احداث راه دسترسی جدید اختصاص یافت و مجموع اعتبار اختصاص یافته به ۳۷۰ میلیارد ریال افزایش یافت و علاوه بر این نیز ایجاد شبکه روشنایی مسیر نیز در دستور کار قرار دارد و بعد از انتخاب پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی در ادامه تکمیل تونل‌های شماره ۱ و ۲ اربعین را از دیگر اولویت‌های مهم بیان کرد و از مدیرکل راه و شهرسازی استان خواست تا به دلیل تعطیل شدن پروژه به دلیل تداخل با ایام نوروز، نهایتاً تا ۱۵ روز بعد از پایان خرداد به بهره‌برداری برسد.

وی در ادامه با اشاره به مشکل آب در برخی نقاط شهری نیز از مدیرعامل آب و فاضلاب استان خواست تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.

استاندار ایلام در ادامه با بیان اینکه تحول خوبی در حوزه آبرسانی به روستاهای استان به همت بسیج سازندگی سپاه استان انجام شده است، اضافه کرد: در ابتدا تعداد روستاهای استان که در طرح جهاد آب‌رسانی قرار گرفت ۱۲۸ روستا با اعتبار ۵۰۷ میلیارد تومان بود که با رایزنی‌های صورت گرفته این تعداد روستا به ۲۰۰ مورد افزایش و اعتبار لازم نیز به ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و درصد پیشرفت فیزیکی به ۶۸ درصد رسیده است که استان در رتبه نخست کشور قرار دارد که در این راستا از بسیج سازندگی تقدیر و تشکر می‌کنم.

بهرام نیا خاطرنشان کرد: در همین مدت تعداد ۱۹۹ خودروی متخلف و ۱۲ دستگاه موتورسیکلت توقیف شدند و هر خودروی متخلف نیز به مدت سه توقیف می‌شود.

وی در ادامه با قدردانی از خدمات دستگاه‌های اجرایی همچون میراث فرهنگی و هلال احمر گفت: برنامه‌های متنوع و مفرحی از سوی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان در سطح استان در این ایام در حال اجرا است که فضای گردشگری و توریستی را در سطح استان ایجاد کرده است و لازم است استمرار یابد، علاوه بر این نیز هلال‌احمر با برپایی قرارگاه در ورودی مرکز استان خدمات متنوعی را به مسافران نوروزی ارائه می‌کند و با بکارگیری ۵۰۰ نیروی داوطلب جوان در حال خدمت رسانی به مسافران نوروزی هستند که قابل تقدیر است.

گفتنی است در این جلسه مصوب شد، همه اعضا گزارش عملکرد روزانه خود را به دبیرخانه ارسال کنند. همچنین پلیس تا پایان سفرهای نوروزی حضور کامل و فعال در نقاط حادثه‌خیز داشته باشد. فعال بودن کارگروه فرهنگی با مشارکت صدا و سیما، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ادارات و پوشش نظارتی پلیس در محور روستاهای پرتردد از دیگر مصوبات این جلسه بود.

  • نویسنده : ایرج ملکی