رفع تصرف ۲۵ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان چرداول و ۲۶۴ متر ازاراضی ملی شهر ایلام
رفع تصرف ۲۵ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان چرداول و ۲۶۴ متر ازاراضی ملی شهر ایلام

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف 25هزارمترمربع از اراضی ملی شهرستان چرداول(شهرآسمان آباد) با اجرای حکم قضایی و 264 متر از اراضی ملی شهرایلام توسط یگان حفاظت ازاراضی این اداره کل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “عبدالله بهادری” اظهار داشت: با اجرای حکم قضایی یگان حفاظت اراضی ملی ودولتی راه و شهرسازی استان ایلام ۲۵ هزار متر مربع از اراضی ملی شهرستان چرداول به ارزش بالغ بر ۲۰ میلیاردتومان و۲۶۴ متر از اراضی ملی شهرایلام نیز با رفع تصرف فوری به ارزش نزدیک به ۸ میلیارد تومان ازتصرف اشخاص سودجوخارج شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با توجه به صدور حکم قاطع قضایی و حضور نماینده دستگاه قضا شهرستان چرداول و همچنین حضور فرمانده انتظامی این شهرستان و فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی استان و همکارانشان درمحل رفع تصرف برای اجرای حکم، از همراهی وهمدلی نیروی انتظامی ودستگاه قضا دررفع تصرف اراضی استان قدردانی کرد.

فریدون یاسمی فرمانده یگان حفاظت از اراضی ملی راه و شهرسازی استان نیز با بیان اینکه افراد فرصت طلب و سودجو از عدم آگاهی و شناخت مردم به قوانین سوء استفاده می‌کنند، اظهار داشت: مردم در معاملات خود شرایط احتیاط را رعایت کرده و پس از استعلامات لازم از اداره راه و شهرسازی، نسبت به خرید ملک اقدام کنند و در برخورد با موضوعات زمین خواری با شماره تلفن شبانه روزی۱۶۵۶ یگان حفاظت اطلاع دهند.

وی افزود: صاحبان ماشین آلات سنگین (لودر، بیل مکانیکی، کامیون و …) توجه داشته باشند، در صورت هر گونه همکاری با متصرفین اراضی در جهت تسطیح زمین و آماده سازی ساخت و ساز غیر مجاز ماشین آلات آنان جهت فرایند قضایی توقیف می گردد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی راه و شهرسازی ایلام