شهداب دومین قهرمانی پیاپی خود را در لیگ برتر والیبال جشن گرفت
شهداب دومین قهرمانی پیاپی خود را در لیگ برتر والیبال جشن گرفت

تیم والیبال شهداب یزد در دیدار پایانی لیگ برتر والیبال با غلبه بر لبنیات هراز آمل دومین قهرمانی پیاپی خود را در این رقابت‌ها به دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، سی‌‎و‌ششمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران امشب (سه‌شنبه ۱۶ اسفند) با قهرمانی شهداب یزد به پایان رسید.

در دیدار پایانی رقابت‌ها که به صورت تک مسابقه و در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد، تیم‌های شهداب یزد و لبنیات هراز آمل در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که دو تیم در پایان مرحله گروهی در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته بودند.

شاگردان محمدرضا تندروان در تیم شهداب یزد در دویست‌و‌یکمین دیدار لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۱ سه بر صفر و با امتیاز‌های ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۱۹ نماینده آمل را شکست دادند تا در چهارمین سال حضور در والیبال ایران برای دومین بار قهرمان لیگ برتر مردان شوند.

تیم شهداب یزد در ابتدای این مسابقه با ترکیب شهروز همایونفرمنش، محمد، ولی زاده، امیر غفور، سعید جواهری توانا، مسعود غلامی و مهدی مهدوی (کاپیتان) بازی را شروع کرد و محمدرضا موذن نیز به عنوان لیبرو بازیکنان را همراهی کرد.

در آنسوی میدان، پوریا حسین‌خانزاده، عرفان نوروزی، علی حاجی‌پور، مجتبی میرزاجانپور، محراب ملک سرخی، علی رمضانی و ابوالفضل قلی‌پور (لیبرو) در ابتدای دیدار با شهداب به میدان آمدند.
تیم شهداب ست نخست را با کسب سه امتیاز متوالی شروع کرد و در ادامه لبنیات کار را به تساوی کشاند. از ابتدای این مسابقه رقابت میرزاجانپور از لبنیات و غفور از شهداب با تجربه‌های دو تیم جذاب و تماشاگر پسند بود. رقابت دو تیم تا پایان این ست بسیار نزدیک و پایاپای پیش رفت و در نهایت شهداب ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید تا یک گام به قهرمانی نزدیک شده باشد.

در ست دوم تیم لبنیات هراز در ابتدای مسابقه عملکرد بهتری از خود نشان داد و تا امتیاز ۱۰ بر ۵ نیز این برتری خود حفظ کرد، اما کم کم شهدابی‌ها تسلط خود به بازی افزایش دادند به گونه‌ای که در نهایت ۲۵ بر ۲۰ حریف را از پیش رو برداشتند تا از نظر ست شماری دو بر صفر شوند.

شاگردان بهروز عطایی در ست سوم نیز تلاش زیادی برای برتری داشتند، اما در نهایت شهداب ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسید و قهرمانی خود را در لیگ برتر دبل کرد. شهداب سال گذشته نیز عنوان قهرمانی را به دست آورده بود.

حسین پورکاشیان و محمد شاهمیری ناظران فنی و داوری دیدار نهایی لیگ برتر مردان در سال ۱۴۰۱ بودند که به مدت ۹۲ دقیقه طول کشید و بیش از سه هزار تماشاگر داشت.
کیوان عابدزاده، مهدی نویدی و محمدرضا درفش‌کاویان نیز به ترتیب به عنوان داور اول، داور دوم و داور ویدئوچک در این مسابقه نقش آفرینی کردند تا قضاوت فینال را برعهده داشتند.

تیم شهداب یزد که از سال ۱۳۹۸ فعالیت در لیگ برتر را شروع کرده است، در سال ۱۴۰۰ و در سومین حضور خود در این رقابت‌ها سکوی قهرمانی را از آن خود کرد و امسال موفق به تکرار این عنوان شد.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما