ضریب ۱۰۰ درصدی نفوذ پذیری گاز در مناطق شهری و روستایی مهران
ضریب ۱۰۰ درصدی نفوذ پذیری گاز در مناطق شهری و روستایی مهران

هر دو شهر این شهرستان که شهرهای صالح آباد و مهران می باشند و نیز تمام روستاهای دارای قابلیت گازرسانی گازدار می باشد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “عباس شمس اللهی” با اشاره به اینکه مهران در سال ۹۹ بعنوان دومین شهرستان سبز استان معرفی شد افزود: در این شهرستان تنها دو روستا بدلیل کم بودن تعداد خانوار ساکن و بالا بودن سرانه گازرسانی خارج از مقررات جاری نیز بعد مسافت از خطوط لوله گاز موجود تاکنون گازدار نشده است که در حال رایزنی برای اخذ مجوز گازرسانی به این دو روستا بوده و جزء برنامه های آتی این شرکت می باشد.
شمس اللهی اظهار داشت: این شهرستان دارای ۸ هزار و ۵۰۰ مشترک است که از این تعداد پنج هزارو ۵۰۰ اشتراک شهری و سه هزار مشترک روستایی از نعمت گاز برخوردار شده اند.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با بیان اینکه ۴۰۸ کیلومتر خطوط انتقال، تغذیه و شبکه توزیع گاز در شهرستان مهران اجرا شده است، تصریح کرد: برای گازرسانی به مناطق شهری این شهرستان، ۲۲۷ کیلومتر و برای مناطق روستایی ۱۸۱ کیلومتر خطوط لوله گاز در کلاس و سایزهای مختلف اجرا شده است.
شمس اللهی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع عملیات گازرسانی به شهرستان مهران تاکنون مبلغی بالغ بر ۲۲۸ میلیارد ریال از محل منابع داخلی این شرکت هزینه شده است، خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال برای گازرسانی به مناطق شهری و روستایی مهران هزینه شده است.
مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام افزود: در شهرستان مرزی مهران یک شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی، ۲ جایگاه سی ان جی و ۴۶ واحد تولیدی و صنعتی گازدار و اشتراک پذیری شده اند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز استان ایلام