قصور در اجرای مصوبات کرونا منجر به برخورد با مسئولان می شود
قصور در اجرای مصوبات کرونا منجر به برخورد با مسئولان می شود

استاندار ایلام از برخورد جدی با مسئولان در صورت قصور اجرای مصوبات ستاد کرونا ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمد نوذری” ظهر پنجشنبه در نشست فوق العاده ستاد استانی کرونا با هشدار جدی به مسئولان برای اجرای دقیق و نظارت بر مصوبات ستاد کرونا تاکید کرد: در هر منطقه و شهرستانی که مصوبات ستاد کرونا اجرا نشود، مسئول مربوطه توبیخ خواهد شد.

وی در ادامه افزود: کرونا بی تعارف جان و مال مردم را به مخاطره انداخته و در این زمینه هیچ قصوری از هیچ مسئولی پذیرفته نیست و ما هم در راستای صیانت از سلامت مردم بی تعارف با هر مسئولی که کوتاهی کند برخورد خواهیم کرد.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با گریزی به آن روی سکه کرونا و کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، گفت: نقش مردم در رعایت پروتکل‌ها و عدم تجمع در مکان‌های شلوغ می‌تواند در مهار این ویروس خطرناک و مرگبار تعیین کننده باشد.

نوذری ضمن تقدیر از نقش پررنگ رسانه‌های استان در این مدت خواستار نقش آفرینی بیشتر آنها برای اقناع افکار عمومی برای رعایت اصول بهداشتی و نه به دورهمی ها توسط مردم شد و افزود: ما وقتی بی ملاحظه با مسئولانی که در اجرای دستورالعمل‌ها و مصوبات ستاد کرونا کوتاهی می‌کنند برخورد می‌کنیم لازم است مردم نیز برای مهار کرونا و حفظ سلامت خود با مسئولان همکاری لازم را داشته باشند.

وی تاکید کرد: اینجا نقش رسانه‌ها در همراه ساختن بیش از پیش مردم در اجرای دستورالعمل و رعایت پروتکل‌ها بسیار حائز اهمیت است.

استاندار ایلام در پایان با تاکید بر ممنوعیت تجمعات در این شرایط خطرناک یادآور شد: با توجه به شرایط حاد کرونا هرگونه تجمعی به هر بهانه‌ای ممنوع است و با بانیان و متولیان امر برابر قانون برخورد خواهد شد.

گفتنی است در پی عدم نظارت و اجرای دقیق بر مصوبات ستاد کرونا، با دستور استاندار ایلام دو نفر از بخشداران استان توبیخ شدند.

  • نویسنده : الهام مهدیان