مسیر پل زائر تا نقطه صفر مرزی در مهران درختکاری می شود
مسیر پل زائر تا نقطه صفر مرزی در مهران درختکاری می شود

استاندار ایلام گفت: مسیر پل زائر تا نقطه صفر مرزی در مهران درختکاری می شود.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “حسن بهرام نیا” صبح امروز دوشنبه در نخستین روز از هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در آیین کاشت یک اصله نهال زیتون در محوطه فرودگاه شهدای ایلام اظهار کرد: هفته منابع طبیعی فرصتی بسیار خوب برای مردم و طبیعت دوستان است که از این فرصت باید برای کاشت درختان در معابر و منازل استفاده کنیم‌.

وی در ادامه همچنین با تبریک هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، این روز (روز درختکاری) را روزی مقدس عنوان کرد و افزود: برای حفظ منابع طبیعی باید دور شهر ایلام یک کمربند سبز ایجاد شود.

نماینده عالی دولت در استان ایلام ادامه داد: باید احیا و توسعه گونه‌های مختلف درختان در دستور کار قرار گیرد، در این ایام از همه طبیعت دوستان و سمن‌ها و مردم استان‌ها خواستاریم که از این فرصت به نحوه احسن در راستای احیای درختان جنگلی و کاشت گونه‌های مختلف درختان استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: امروز و در روز درختکاری این درخت زیتون که یک درخت مقدس است به یاد و نام و نشان همه شهدا که جان شیرین خود را برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی در طبق اخلاص گذاشتند و سربازان گمنام امام (عج) کاشت می‌شود که انشالله که به واسطه کاشت این درختان روح همه شهدا شاد باشد.

استاندار ایلام با تاکید بر توجه ویژه به درختکاری و ضرورت اختصاص اعتبارات به این حوزه، گفت: برای حفظ منابع طبیعی از پل زائر تا نقطه صفر مرزی در مهران درختان زینتی و مثمر کاشت می‌شود و اعتبار آن نیز مشخص شده است که به فضل خدا به زودی کاشت این درختان آغاز می‌شود.

  • نویسنده : الهام مهدیان