میزان توزیع کالاهای اساسی در ایلام ۳ برابر سال گذشته است
میزان توزیع کالاهای اساسی در ایلام ۳ برابر سال گذشته است

استاندار ایلام گفت: میزان توزیع کالاهای اساسی در استان ایلام سه برابر سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “حسن بهرام نیا” امروز سه‌شنبه در بازدید سر زده از بازار سطح شهر، فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه مواد غذایی، انبار کالاهای اساسی، اداره غله و سردخانه پشتیبانی امور دام استان ایلام، با عنوان این مطلب که امروز تیم‌های نظارتی تحت عنوان بسیج همگانی در سراسر استان فعال شده‌اند، اظهار داشت: بیش از ۱۰۰ نفر در قالب تیم‌های بازرسی و نظارتی متشکل از نیروهای تعزیرات، سازمان صمت و جهاد کشاورزی قیمت کالاهای اساسی استان را رصد و پایش می‌کنند.

وی در ادامه گفت: طی بازدید امروز از فروشگاه‌های توزیع مواد غذایی هیچ کالایی غیر از ماکارونی در استان افزایش قیمت نداشته و قیمت تمامی کالا طبق نرخ مصوب ثابت بوده است.

استاندار ایلام در ادامه با عنوان این مطلب که دولت به دنبال هدفمند کردن واقعی یارانه‌ها است، تصریح کرد: در این راستا خط قرمز دولت سیزدهم حفظ منافع و سفره مردم است.

وی افزود: قیمت نان نیز با حفظ کیفیت و کمیت هیچ گونه تغییری نخواهد داشت و نظارت‌ها در این حوزه نیز استمرار خواهد داشت.

بهرام نیا در ادامه با عنوان این مطلب که اکنون میزان توزیع کالاهای اساسی استان سه برابر سال گذشته است، اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ تن برنج، ۴۰۰ تن شکر موجود است و یک هزار ۴۰۰ تن روغن نیز به زودی وارد استان می‌شود.

برخورد با متخلفان و گرانفروشان پنج برابر رقم قبل است

وی با اشاره به اجرای طرح دولت و واریز کمک معیشتی به مردم گفت: با اطلاع رسانی بسیار خوب مسئولان ارشد و صاحبنظران حوزه اقتصادی این طرح بخوبی انجام شد که از مصادیق آن آرامش در بازار است که مردم نیز بسیار خوب همراهی کردند.

استاندار ایلام با بیان اینکه دولت کار و کرامت در وعده خود صادق است، گفت: شامگاه دوشنبه بلافاصله پس از گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور با مردم، مبلغ ذکر شده کمک معیشتی به حساب خانوارها واریز شد.

وی در ادامه به سخنان رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: در گذشته این ارز به کسانی تعلق می‌گرفت که کالاهای اساسی را تامین می‌کردند و رانت‌هایی را نیز به دنبال داشت اما امروز دولت با اجرای طرح اصلاح یارانه‌ها قصد دارد با حذف واسطه‌ها این ارز مستقیم در اختیار مردم قرار گیرد.

استاندار ایلام در ادامه به گرانفروشان هشدار داد و گفت: با موافقت سه قوه میزان جریمه تعزیرات برای برخورد با متخلفان و گرانفروشان پنج برابر رقم قبل است و این دستور با جدیت اجرا می‌شود.

گفتنی است که امروز استاندار ایلام به اتفاق جمعی از مسئولان استانی در بازدید از بازار سطح شهر ایلام ضمن دیدار و گفت‌وگو با مردم حاضر در بازار، اصناف و بازاریان از نزدیک در جریان ارائه خدمات به مردم و وضعیت توزیع کالاهای اساسی قرار گرفت و ضمن اطمینان دادن به مردم و تاکید بر عدم نگرانی در رابطه با هرگونه کمبود در توزیع کالای اساسی و مایحتاج عمومی خانوارها در استان، دستورات لازم برای رفع مشکلات صادر کرد.

  • نویسنده : ایرج ملکی