نقش مردم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا حیاتی است/مسئولان استان تمام قد پای کار هستند
نقش مردم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا حیاتی است/مسئولان استان تمام قد پای کار هستند

معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام در نشست با مدیران حوزه بهداشت و درمان از نقش مهم و حائز اهمیت مردم در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: اگرچه مسئولان استان بصورت تمام قد پای کار هستند اما هنگامی که یک بیماری به سطح اپیدمی می رسد، نقش عموم مردم در پیشگیری، کنترل و درمان پررنگ تر می شود.

به گزارش پایگاه خبری جزمان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، دکتر محمد نوذری مهمترین عامل انتقال ویروس کرونا را حضور افراد در کنار هم عنوان کرد و گفت: از آن جایی که ناقل اصلی این بیماری افراد جامعه هستند و این ویروس از طریق تماس دو فرد باهم و یا از طریق عطسه و سرفه انتقال می یابد مهم ترین کار ممکن برای پیشگیری و کنترل این بیماری رعایت بهداشت فردی و جلوگیری از تشکیل اجتماعات است.

نوذری به تصمیمات خوب ستاد استانی مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: این ستاد به ریاست استاندار ایلام تاکنون اقدامات بسیار خوبی در راستای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا انجام گرفته است و انشاء الله با قدرت تا از بین رفتن این بیماری ادامه خواهد یافت.

وی افزود: یکی از مصوبات خوب و مهم ستاد استانی پیشگیری و مبارزه با بیماری کرونا ممنوع کردن گردهمایی ها، همایش ها، کنسرت ها و مسابقات ورزشی و … است که این موضوع می تواند نقش بسیار مهم و بازدارنده ای در ابتلای افراد به این بیماری داشته باشد.

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات حوزه بهداشت و درمان و همچنین همکاری خوب مردم در بحث بیماری کرونا، گفت: مردم تا آنجا که می توانند رفت و آمدهای خود را به تاخیر بیاندازند. 

  • منبع خبر : پورتال اطلاع رسانی استانداری ایلام