نیروهای شاغل در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی استان باید بومی باشند
نیروهای شاغل در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی استان باید بومی باشند

استاندار ایلام خواستار بکارگیری نیروهای بومی در کارخانجات و صنایع مهم استان شد و بیان کرد: تمامی نیروها غیر از نیروهای کاملاً تخصصی (آن هم در صورت کمبود این نیروها در استان) در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی این استان باید بومی باشند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “حسن بهرام نیا” روز جمعه در بازدید از پتروشیمی دهلران که با حضور علیزاده نماینده استان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، خواستار افتتاح حساب تمامی پیمانکاران حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان شد و اظهار داشت: در صورت عدم گشایش حساب بانکی توسط پیمانکاران حوزه نفت و گاز در این استان، فرمانداران حق هیچ‌گونه خدماتی به آنان نخواهند داد.

وی افزود: در حال حاضر ۲۶۰ پیمانکار در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان فعال هستند که از این تعداد ۱۲۳ نفر غیر بومی هستند.

استاندار ایلام در ادامه خواستار بکارگیری نیروهای بومی در کارخانجات و صنایع مهم استان شد و بیان کرد: تمامی نیروهای غیر از نیروهای کاملاً تخصصی (آن هم در صورت کمبود این نیروها در استان) در شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی این استان باید بومی باشند.

وی تاکید کرد: ظرف ۱۵ روز آینده وضعیت پرداخت مالیات، اقدامات محیط زیست محیطی، میزان آلایندگی، تعداد نیروهای بومی و وضعیت گشایش‌های حساب‌های بانکی پیمانکاران حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان رصد و بررسی می‌شود.

بهرام نیا در ادامه با انتقاد مجدد از عملکرد مدیریتی پتروشیمی ایلام گفت: در جلسه که اخیر با مدیران حوزه نفت و گاز برگزار شد از عملکرد این مجموعه به دلیل خام فروشی انتقاد کردیم.

وی تصریح کرد: نه تنها بایست از خام فروشی جلوگیری کرد بلکه بایست محصولات متعددی در این مجموعه تولید شود.

نماینده عالی دولت در استان افزود: تک محصولی کافی نیست چرا که صنعت پتروشیمی ۹۰ فرآورده دارد که صنعت پتروشیمی ایلام باید حداقل ۱۰ فراورده را تولید کند.

بهرام نیا با قدردانی از زحمات کارکنان پتروشیمی دهلران، تصریح کرد: برای این پروژه ۲.۶ میلیارد یورو که یک میلیارد آن از صندوق توسعه ملی است تامین شده که رقم کلانی برای این پروژه است.

وی ادامه داد: دو موضوع مهم صنعت پتروشیمی خوراک و آب بعنوان پایه است که آب آن از سد دویرج تامین می‌شود.

استاندار ایلام با اشاره به بازدیدهای انجام شده از شهرستان‌های استان گفت: درجای جای استان ایلام و شهرستان دهلران امید آفرینی موج می‌زند که این مهم گویای خدمات نظام و تلاش دولت کار و کرامت است.

  • نویسنده : ایرج ملکی