نیروی مشغول به کار در پایانه مهران ۳۲۰میلیون پول را به صاحبش بازگرداند
نیروی مشغول به کار در پایانه مهران ۳۲۰میلیون پول را به صاحبش بازگرداند

یک نیروی مشغول به کار در پایانه مرزی مهران کیف حاوی مبلغ 320تومان پول و اسناد ومدارک را پیدا کرد و آن را به صاحبش که یک زائر پاکستانی بود بازگرداند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، جعفر مکرمی جوان ۴۰ساله ایلامی که در پایانه شهید حاج قاسم سلیمانی در مهران کیف حاوی ۳۲۰ میلیون پول و اسناد و مدارک را به صاحبش بازگردانده است در گفت‌وگو با خبرنگار آفتاب ایلام، ماجرای پیدا کردن کیف‌ و همچنین صاحب آن را تشریح کرد:

کیف را در گوشه ای در محوطه پایانه پیدا کردم

جعفرمکرمی گفت: «۱۸سال است در پایانه مشغول کارم. یک روز بعد از اتمام کار برای رفع خستگی به محل استراحت می رفتم که در محوطه ی پایانه(مهران) چشمم به یک کیف افتاد.ظاهر کیف زیاد مناسب و جالب نبود ولی با خودم گفتم حتما داخلش چیزی هست،نزدیک شدم و کیف برداشتم یک لحظه کیف را باز کردم و دیدم حاوی مقداری پول و مدارک و پاسپورت فردی پاکستانی است.چون از محل اتوبوس ها خبر داشتم با خودم گفتم می‌روم تا صاحبش رو پیدا میکنم، وقتی به پارکینگ اتوبوس ها رسیدم موفق نشدم صاحب کیف را پیدا کنم.
دوباره به محل پیدا شدن کیف برگشتم حدس میزدم صاحب کیف دوباره به اونجا بیاد،وقتی که به آنجا رسیدم چشمم به مرد پاکستانی خورد که با دیدن کیف به سمت من امد،حدس زدم صاحب کیف باشد به همین خاطر مشخصات داخل کیف را از او پرسیدم ،تمام مشخصات درست بود و من کیف را به او پس دادم.خدا رو شکر میکنم که امانت دار خوبی بودم .


وی با بیان اینکه افتخار خدمت زائران امام حسین(ع) را بهترین پاداش زندگی‌اش می دانست گفت:وقتی کیف‌ پول را پیدا کردم با خود گفتم پول مردم و زائر حسین(ع) برای مردم است و به خود اجازه ندادم که یک لحظه به برداشتن این پول‌ها فکر کنم.

من و همکارانم اجر و پاداش خود را در این چند سال که در پایانه به زائران حسینی خدمت کرده ایم به عینه دیده ایم.
و نگاه امام حسین (ع) همیشه به ما و زندگیمان بوده است.

گفتنی است؛جعفرمکرمی ازنیروهای قراردادی پایانه شهید حاج سلیمانی هستند که با حقوق و مزایا متوسط مشغول بکار هستند و از وضع زندگی متوسطی برخوردار بوده و در کنار سایر همکاران مستقر در نقطه صفر مرزی مهران با کمترین امکانات در خدمت زائران و مسافران عتبات عالیات هستند.

  • نویسنده : الهام مهدیان
  • منبع خبر : پایگاه خبری آفتاب ایلام