هدف ما حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد توسعه و اشتغال در استان است
هدف ما حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد توسعه و اشتغال در استان است

استاندار ایلام خواستار رفع مسائل کارگری و مشکلات تعدیل نیروها در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی شد و افزود: هدف ما حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد توسعه و اشتغال در استان است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “محمد نوذری” امروز سه شنبه در راستای پیگیری خواسته ها و مطالبات استان در حوزه پتروشیمی با دو مدیر عامل هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان نشست مشترک برگزار کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی استان سرمایه‌گذاری عظیمی شکل گرفته است، بیان کرد: انتظار داریم در این خصوص به مسائل پیش روی این حوزه به ویژه در عدم تعدیل نیروها بیش از پیش توجه شود.

نوذری با بیان اینکه از سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد صنایع تبدیلی و پایین دستی استقبال می کنیم، تاکید کرد: خواستار مشارکت این دو هلدینگ بزرگ در احداث پترو پالایشگاه دهلران برای تبدیل نفت خام به محصولات الفین هستیم.

استاندار ایلام ادامه داد: مشارکت در احداث اتیلن اکساید دره شهر، سرمایه گذاری در احداث صنایع پائین دستی در جوار پتروشیمی ایلام از دیگر خواسته های مردم استان از دو هلدینگ خلیج فارس و ایرانیان است.

نوذری در ادامه خواستار شروع بکار ساخت فاز ٢ پالایشگاه گاز ایلام شد و یادآور شد: شروع بکار فاز ۲ پالایشگاه با توجه به تولید گاز متان در استان و استفاده از این خوراک در طرح های متانول، فرمالایید، پلی استال و پنتااریتریتول و GTPP بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند نقش مهمی در توسعه و رونق اشتغال داشته باشد. 

  • نویسنده : الهام مهدیان