هرگونه شرارت جدید آمریکا پاسخی کوبنده تر و قاطع تر در پی خواهد داشت
هرگونه شرارت جدید آمریکا پاسخی کوبنده تر و قاطع تر در پی خواهد داشت

به گزارش روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در پی عملیات مقتدرانه شب گذشته دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به سردمداران کج فهم رژیم تروریستی ایالات متحده آمریکا هشدار داد عملیات غرورآفرین شب گذشته تنها بیانگر گوشه‌ای از توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و در پاسخ به اقدام تروریستی رژیم امریکا در به شهادت رساندن شهید بزرگوار سردار سپهبد پاسدار قاسم سلیمانی می باشد و از این پس هرگونه شرارت جدید امریکا با پاسخی قوی تر، کوبنده تر و با وسعت بیشتر مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: اینک وقت آن رسیده است تا سردمداران شرور ایالات متحده با درک توانمندی جمهوری اسلامی ایران در گستره‌ی وسیعی از جغرافیای جهان، روشی اصولی را اتخاذ کرده و هر چه سریعتر نیروهای ارتش تروریستی خود را از منطقه خارج نمایند.

همچنین سخنگوی دولت از عملیات سپاه علیه ارتش آمریکا قدردانی کرد، سخنگوی دولت با قدردانی و اعلام حمایت از عملیات موفق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه هوایی آمریکایی «عین الاسد» در عراق، گفت: ما به دنبال جنگ نبوده‌ایم اما هر تجاوز دیگری پاسخ سخت‌تر و کوبنده‌ترخواهد گرفت.

“علی ربیعی” صبح چهارشنبه در واکنش به عملیات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه ارتش آمریکا در حساب توییتری خود نوشت: از عملیات موفق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای تحقق وعده صادق تشکر و حمایت می‌کنیم. سخنگوی دولت با بیان این که «به همان جایی که حمله از آن صورت گرفته بود پاسخ مشروع داده شد» در ادامه نوشت: ‌ما به دنبال جنگ نبوده‌ایم اما هر تجاوز دیگری پاسخ سخت‌تر و کوبنده‌ترخواهد گرفت.

کدخدایی: عملیات سپاه پاسداران دفاع مشروع برابر تجاوز آمریکا بود

سخنگوی شورای نگهبان، عملیات موشکی سپاه پاسداران به مواضع ارتش آمریکا در عراق را دفاع مشروع به تجاوز دانست و تصریح کرد: عملیات صبح امروز اقدامی تصریح شده در منشور ملل متحد و شناخته شده در حقوق بین الملل عرفی است.

“عباسعلی کدخدایی”سخنگوی شورای نگهبان روز چهارشنبه در واکنش به عملیات موشکی سپاه پاسداران به مواضع ارتش آمریکا در توییتر نوشت: عملیات صبح امروز در مقابل تجاوز دولت ترامپ در ترور مقامات عالی کشور بود، اقدامی تصریح شده در منشور ملل متحد و شناخته شده در حقوق بین الملل عرفی.

ایران بر حق دفاع از خود در برابر تهدیدهای آمریکا تأکید کرد

نیویورک- ایرنا-  نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تهدیدهای آمریکا را خطری برای صلح و امنیت بین‌الملل دانست و بر حق دفاع از خود جمهوری اسلامی ایران در قبال آن تأکید کرد.

مجید تخت روانچی در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این نامه را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت ارسال کرد.

وی در این نامه با اشاره به این اقدام تروریستی آمده است؛ این نامه برای توجه به اظهارات تحریک آمیز دیگر ایالات متحده در تهدید به استفاده از نیروی نظامی، بیشتر علیه جمهوری اسلامی ایران است.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد، پیام‌های توئیتری ترامپ مبنی بر آمادگی این کشور در حمله به اهداف دیگر در ایران را نمونه ای از این اظهارات تحریک آمیز دانست.

تخت روانچی با اشاره به انتقادهای صورت گرفته به پیام ترامپ برای هدف قرار دادن ۵۲ نقطه در ایران از جمله اماکن فرهنگی که مصداق جنایت جنگی است، ادامه داد: وی پس از آن نیز در ۵ ژانویه سال ۲۰۲۰  اظهار “ما اجازه نداریم سایت فرهنگی آنها را هدف قرار دهیم؟ اینگونه نمی شود.” در همان روز ، او دوباره با جدیت تهدید کرد که “آمریکا به سرعت و به طور کامل به ایران حمله خواهد کرد”.

وی تاکید کرد: در تنها در سه روز، رئیس جمهوری ایالات متحده ، با اظهارات بسیار تحریک آمیز و خشن ، پنج بار تهدید کرده است که علیه یکی از بنیانگذاران سازمان ملل متحد، اقدام نظامی خواهد کرد. تکرار عمومی چنین اظهارات تحریک آمیز و تهدیدهای غیرقانونی بدون شک یک فراخوانی آشکار برای بی قانونی، هرج و مرج و بی نظمی در سطح بین المللی است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد تصریح کرد: چنین تهدیدهای بی وقفه رئیس جمهوری آمریکا بدون تردید نقض فاحش ضوابط عرفی حقوق بین الملل و همچنین اصول بسیار اساسی مندرج در منشور ملل متحد به ویژه ماده ۲  آن است را که به وضوح تهدید یا استفاده از زور را منع می کند.

تخت روانچی خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت آتش افروزی این اظهارات و تهدیدات و همچنین پیامدهای گسترده و منفی حمله ماجراجویانه ایالات متحده بر صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی، کاملاً روشن است که این کشور مسئولیت تمام عواقب را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: تهدید برای هدف قرار دادن اماکن فرهنگی ایرانی به طور قطع نقض آشکار هنجارها و اصول اساسی حقوق بین الملل است و هرگونه حمله علیه این سایت ها جنایتی جنگی خواهد بود. علاوه بر این ، باید در نظر داشت که “آسیب رساندن به دارایی‌های فرهنگی متعلق به هر قوم به معنای آسیب رساندن به میراث فرهنگی همه بشریت است”.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اضافه کرد: همچنین اعزام سربازان بیشتر و “تجهیزات جدید زیبا” به این منطقه بی ثبات، در واقع وضعیت پیچیده فعلی را پیچیده تر می کند.

تخت روانچی با تاکید بر اینکه موارد گفته شده تنها گوشه‌ای از سیاست های خصمانه، اقدامات غیرقانونی و همچنین تهدیدات و توطئه های ایالات متحده علیه ایران در طول ۴۰ سال گذشته است، خاطرنشان کرد: در حالی که جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ نیست، اما به طور جدی نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی بیشتر علیه خود هشدار می دهد. ایران مصمم است تا به شدت از مردم خود حمایت کند و به شدت از اقتدار و تمامیت ارضی خود دفاع و منافع ملی خود را به طور کامل تامین کند.

وی تصریح کرد: بر این اساس، ایران مطابق با حقوق بین الملل و در استفاده از حق ذاتی در دفاع از خود، تمام اقدامات متناسب لازم را در برابر هرگونه تهدید یا استفاده از زور اتخاذ خواهد کرد. این مطابق با حق ذاتی ایران طبق ماده ۵۱ منشور سازمان ملل است و ایران در صورت لزوم از اجرای آن دریغ نخواهد کرد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد افزود: سیاست های غیرمسئولانه و اقدامات غیرقانونی ایالات متحده نه تنها مبانی نظام و نظم بین المللی را به خطر می اندازد بلکه تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت بین المللی به شمار می رود. جامعه بین الملل نباید این شرایط را چشم پوشی یا تحمل کند و باید از ایالات متحده بخواهد تا اقدامات غیرقانونی و بی ثبات کننده خود را در منطقه ای بی ثبات چون خاورمیانه به ویژه با عقب نشینی همه نیروهای خود از منطقه پایان دهد.

تخت روانچی از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تهدیدهای غیرقانونی و سیاست‌های مداوم آمریکا را به سخت ترین وجه ممکن محکوم کند و همچنین آن را در قبال همه اقدامات غلط و اعمال غیرقانونی خود در حالی که آن را وادار به رعایت اصول و قوانین حقوق بین الملل پاسخگو نگهدارد.

واکنش برهم صالح به حمله موشکی سپاه

بغداد- ایرنا- رییس جمهوری عراق به دنبال هدف قرار گرفتن پایگاه عین‌الاسد آمریکا در غرب استان الانبار با موشک‌های بالستیک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، واکنش نشان داد.

“برهم صالح” پس از اطلاع از حملات تلافی‌جویانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت در صفحه توییتر خود نوشت: «سلامتی برای عراق عزیز و اربیل پایتخت کردستان.»

وی، پیش‌تر نیز در سخنانی از آنچه تبدیل عراق به محل تسویه حساب های خارجی نامیده بود، انتقاد کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک ده‌ها فروند موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

عین‌الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است و در سال ۲۰۰۳ میلادی تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ میلادی در آن باقی ماندند.

عین‌الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است.

در پایان سال ٢٠١۴ به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌ المللی ضد داعش قرار گرفت.

پایگاه آمریکا در اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق نیز بامداد چهارشنبه هدف حملات موشکی قرار گرفت.

تاکنون گزارش رسمی از خسارت ها و تلفات حملات تلافی‌جویانه سپاه به پایگاه‌های آمریکایی منتشر نشده است.

در پی حملات موشکی ایران؛هواپیماهای آمریکایی در منطقه به پرواز در آمدند

بغداد- ایرنا-  هواپیماهای آمریکایی پس از هدف قرار گرفتن پایگاه‌های اشغالی آمریکا در عین‌الاسد و اربیل با موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران، در آسمان الانبار در عراق، الظفره امارات و اینجرلیک ترکیه به پرواز در آمدند.

منابع خبری بامداد چهارشنبه اعلام کردند که پرواز هواپیماهای آمریکایی در آسمان الانبار غیر عادی گزارش شده است.

همچنین خبرنگار حوزه پنتاگون سی.ان.ان به نقل از مقامات رسمی آمریکا از اعزام شش فروند بمب افکن ب-۵۲ به پایگاه دیگو گارسیا واقع در جزایری در اقیانوس هند خبر داد.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک ده ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌ الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی، ده ها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

انفجارها در پایگاه عین الأسد مهیب گزارش شده است.

بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به شرح زیر است: امت اسلامی داغدار، ملت بزرگ و شهیدپرور ایران اسلامی

زمان تحقق وعده صادق فرا رسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا(س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.
سپاه پاسداران انقلاب اسلام با تبریک این پیروزی بزرگ به امت اسلامی و مردم فداکار و عظیم الشأن ایران اسلامی اعلام می دارد: 

۱- به شیطان بزرگ، رژیم صفاک و مستکبر آمریکا هشدار می دهیم هر شرارت مجدد و یا تحرک و تجاوز دیگر با پاسخ‌های دردناک‌تر و کوبنده‌تری مواجه خواهد شد.

۲- به دولت‌های متحد آمریکا که پایگاه‌های خود را در اختیار ارتش تروریستی این کشور قرار داده‌اند، اخطار داده می‌شود هر سرزمینی، به هر ترتیب مبدأ اقدامات خصمانه و تجاوزگرانه علیه جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، هدف قرار خواهد گرفت.

۳- به هیچ وجه رژیم صهیونیستی را در این جنایات، جدای از رژیم جنایتکار آمریکا نمی‌دانیم.
۴- به مردم آمریکا توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از خسارت‌های بیشتر، سربازان آمریکایی را از منطقه فرا خوانده و اجازه ندهند با نفرت‌افزایی روزافزون رژیم ضدمردمی حاکم بر ایالات متحده جان نظامیان آن کشور بیش از این به خطر افتد.  
و من نصر الا من عندالله العزیز الحکیم. ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸   ” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی”

المیادین: پایگاه آمریکا در اربیل عراق هدف حمله موشکی قرار گرفت

تهران- ایرنا- شبکه خبری المیادین بامداد چهارشنبه گزارش داد که یک پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل عراق هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار المیادین از بغداد، مقر نیروهای آمریکایی واقع در نزدیکی فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق هدف حمله موشکی قرار گرفته است. برخی منابع به نقل از مقام های اقلیم کردستان حمله موشکی به اربیل را تأیید کردند. روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد. براساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی دهها موشک زمین به زمین  به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.

ترامپ سخنرانی خود درباره حمله به پایگاه‌های آمریکایی را به وقت دیگری موکول کرد

تهران- ایرنا- رسانه‌های آمریکایی به نقل از یک مقام کاخ سفید اعلام کردند که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا سه‌شنبه شب (به وقت محلی) درباره حمله ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق سخنرانی نخواهد کرد. «مگی هابرمن» این خبر را به نقل از «دو منبع» در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد.

رسانه‌های آمریکایی پیشتر خبر داده بودند که ترامپ قرار است سهشنبه شب به وقت محلی در کاخ سفید درباره حمله ایران به پایگاه‌های آن کشور در عراق سخنرانی کند.
روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: زمان تحقق وعده صادق فرا رسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه طی عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا(س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.
“جاناتان هافمن” دستیار سخنگوی پنتاگون در امور عمومی در بیانیه‌ای اعلام کرد: حدود ساعت پنج و سی دقیقه بعدازظهر به وقت محلی آمریکا بیش از ۱۲ موشک بالستیک علیه نیروهای ارتش آمریکا و ائتلاف در عراق شلیک شد.
وی افزود: روشن است که این موشک ها از ایران شلیک شده و دو پایگاه در الاسد و اربیل را که میزبان پرسنل نظامی آمریکا و ائتلاف در آن حضور دارند، هدف گرفت.
هافمن ادامه داد: ما در حال برآورد اولیه از خسارت‌ها هستیم.
سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است و در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١۴، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.

نخست وزیر ژاپن سفر خود به خاورمیانه را لغو کرد

پکن- ایرنا- رسانه های ژاپن اعلام کردند «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن برنامه سفر خود به خاورمیانه را که برای اواسط ماه جاری میلادی برنامه ریزی کرده بود، پس از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق لغو کرد.

تلویزیون دولتی ژاپن گزارش کرد: نخست وزیر ژاپن همچنین قرار است صبح امروز چهارشنبه به وقت محلی با حضور اعضای کابینه و شورای امنیت ملی ژاپن، با هدف بررسی موضوع حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی، نشستی برگزار کند.

“آبه شینزو” نخست وزیر ژاپن روز گذشته اعلام کرده بود ماه جاری میلادی و با هدف کاهش تنش‌ها به دنبال ترور سردار سلیمانی در عراق توسط آمریکا، به سه کشور خاورمیانه سفر خواهد کرد.

آبه در نشست مدیران اجرایی حزب حاکم در توکیو گفت بین روزهای ۱۲ تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۲ تا ۲۵ دی سال ۱۳۹۸) به سه کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی و عمان سفر خواهد کرد.او گفت عمیقاً نسبت به وضع خاورمیانه نگران است و اینکه از طریق دیپلماتیک برای برقراری صلح و ثبات در منطقه تلاش خواهد کرد.” آبه شینزو”  نخست وزیر ژاپن روز دوشنبه نیز ضمن «نگران کننده» خواندن وضع خاورمیانه، از همه طرف‌ها خواست؛ برای جلوگیری از افزایش تنش‌ها به دیپلماسی روی بیاورند.او در یک کنفرانس خبری در توکیو بر اهمیت تلاش های دیپلماتیک در پی حمله هوایی ایالات متحده به بغداد که باعث شهادت سردار قاسم سلیمانی در هفته گذشته شد، تأ‌کید کرد.

آبه گفت: ژاپن نقش خود را در خاورمیانه ایفا خواهد کرد زیرا این کشور قصد دارد پرسنل نیروهای دفاع از خود نیروی دریایی ژاپن را برای تأمین امنیت ناوبری کشتی های تجاری به مناطقی غیر از تنگه هرمز اعزام کند.

رسانه های ژاپن: ایران پاسخ ترور سردار سلیمانی را داد

پکن- ایرنا- رسانه های ژاپن اعم از رسانه های مکتوب، خبرگزاری ها و تلویزیون این کشور با انعکاس خبر حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به دو پایگاه آمریکا در عراق گزارش کردند که ایران قاطعانه پاسخ ترور سردار سلیمانی را داد.

به گزارش ایرنا تلویزیون دولتی این کشور از ساعتی پیش بارها اخبار این حمله را در صدر گزارش های خود قرار داده و هر چند دقیقه یک بار تازه ترین تحولات این رویداد را برای مخاطبان خود گزارش می کند.

گزارش می افزاید ایران بیش از دوجین موشک بالستیک را به سمت پایگاه های آمریکا در عراق شلیک کرده است جایی که نیروهای نظامی و ائتلاف مشترک به ریاست آمریکا در آن ساکن هستند.

تلویزیون ژاپن گزارش کرده است سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می گوید شلیک این موشک ها انتقام ترور سردار سلیمانی بوده است.

گزارش با اشاره به اینکه پنتاگون همچنین اعلام کرده است پایگاه دیگری در اربیل عراق مورد هدف قرار گرفته است نوشت هنوز گزارشی در مورد میزان خسارت یا تلفات این دو پایگاه در دست نیست.

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز ضمن پوشش گسترده این حمله نوشته است که تنش بین ایالات متحده و ایران پس از آنکه نیروهای آمریکایی جمعه گذشته در حمله هوایی، سردار سلیمانی را در عراق به شهادت رساندند افایش یافته است.

کیودو در گزارش دیگری آورده است به دنبال شلیک موشک های ایران به  اهداف آمریکا در عراق؛ سهام توکیو صبح امروز چهارشنبه به زیر ۲۳ هزار واحد کاهش پیدا کرده است و برای اولین بار از ماه نوامبر سال گذشته به کمترین حد خود رسیده است.

بر اساس این گزارش سهام نیککی ژاپن نیز در ساعت ۱۰ امروز چهارشنبه ۲۵۵ واحد برابر با ۲.۴ درصد کاهش یافته است خبرگزاری رسمی ژاپن همچنین گزارش کرده است که قیمت نفت نیز افزایش یافته است.

خبر حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق در اکثر روزنامه ها و تارنماهای خبری ژاپن نیز در سطح وسیعی منتشر شده است.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد زمان تحقق وعده صادق فرا رسید و به اذن خداوند متعال بامداد امروز در پاسخ به عملیات جنایتکارانه و تروریستی نیروهای متجاوز آمریکایی و انتقام ترور ناجوانمردانه و شهادت مظلومانه فرمانده قهرمان و فداکار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار پرافتخار سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، رزمندگان شجاع نیروی هوافضای سپاه در عملیاتی موفق به نام عملیات شهید سلیمانی، با رمز مقدس یا زهرا (س) با شلیک ده‌ها موشک فروند زمین به زمین، پایگاه هوایی اشغالی ارتش تروریستی و متجاوز آمریکا موسوم به عین‌الاسد را در هم کوبیدند که جزئیات آن متعاقباً به استحضار ملت شریف ایران و آزادگان جهان اسلام خواهد رسید.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

لبنان ۲۴: انتقام ایران با هدف گرفتن ۲ پایگاه آمریکا آغاز شد

بیروت- ایرنا- شبکه خبری لبنان ۲۴ بامداد امروز (چهارشنبه) در خبری فوری گزارش کرد: انتقام سخت ایران با شلیک ده‌ها فروند موشک بالستیک به ۲ پایگاه نظامی آمریکا در عراق آغاز شد.

بر پایه ی این گزارش، ۱۰ فروند موشک به پایگاه نظامیان آمریکا در عین‌الاسد در استان الانبار در غرب عراق و چندین فروند موشک نیز به پایگاه نظامی آنان در اربیل در شمال این کشور شلیک و موجب خسارت‌های فراوان شد.

لبنان ۲۴ افزود: منابع کاخ سفید و نیز وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) «دونالد ترامپ» رییس جمهوری این کشور را در جریان شلیک موشک های ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکایی ها در عراق قرار داده اند و او غافلگیر شده و اکنون اوضاع را رصد و پیگیری می کند.

این شبکه خبری لبنانی اعلان کرد که همه ی پایگاه های نظامی آمریکایی ها در منطقه ی خاورمیانه در حال آماده‌باش قرار گرفته اند.

لبنان ۲۴ اضافه کرد: شلیک موشک های بالستیک ایران به پایگاه های یاد شده در واکنش به عملیات تروریستی آمریکا علیه سردار قاسم سلیمانی فرمانده (شهید) نیروی قدس سپاه، انجام گرفت.

سلیمانی به همراه ۹ نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی) در مسیر فرودگاه بغداد و به دستور رییس جمهوری آمریکا با پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) به شهادت رسید.

اقدام سپاه در شلیک موشک به پایگاه های نظامیان آمریکا در عراق در تارنمای شبکه تلویزیونی «المنار» وابسته به حزب الله لبنان هم بازتاب گسترده داشت.

پلوسی از دولت ترامپ خواست به اقدام تحریک‌آمیز پایان دهد

نیویورک- ایرنا- رییس مجلس نمایندگان آمریکا با ابراز نگرانی از حملات انتقام‌جویانه ایران، از دولت آمریکا خواست که به اقدامات تحریک آمیز غیر لازم پایان دهد.

نانسی پلوسی شامگاه سه‌شنبه به وقت محلی پس از حملات انتقام‌جویانه جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این مطلب را مطرح کرد.
وی افزود: از نزدیک اوضاع هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی در عراق را مورد رصد قرار می دهد.
رییس مجلس نمایندگان آمریکا ادامه داد: ما باید از ایمنی پرسنل خود اطمینان حاصل کنیم که شامل پایان دادن به اقدامات تحریک‌آمیز غیر لازم مقامات دولت و درخواست از ایران برای پایان دادن به این خشونت باشد.
پلوسی اضافه کرد: آمریکا و جهان، استطاعت جنگ دیگری را ندارد.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد چهارشنبه از شلیک دهها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
بر اساس اطلاعیه روابط عمومی سپاه انقلاب اسلامی، دهها موشک زمین به زمین به این پایگاه آمریکایی اصابت کرده است.
سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت و هشت نفر از همراهان آنان پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه ۱۳ دی‌ماه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.
عین الاسد در ۱۰۸ کیلومتری غرب «الرمادی» واقع شده است و در سال ۲۰۰۳، تفنگداران آمریکایی این پایگاه را اشغال کردند و تا سال ۲۰۱۱ در آن باقی ماندند. عین الاسد دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است. در پایان سال ٢٠١۴، به بهانه مبارزه با داعش، بار دیگر این پایگاه تحت اختیار نظامیان آمریکایی حاضر در  ائتلاف بین‌المللی ضد داعش قرار گرفت.
مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا ماه گذشته از این پایگاه دیدن کرد و ترامپ نیز دسامبر ۲۰۱۸ از این پایگاه بازدید کرده بود.

  • منبع خبر : ایرنا