واگذاری نزدیک به ۲ هزار اشتراک رایگان گاز به مددجویان نهادهای حمایتی در ایلام
واگذاری نزدیک به ۲ هزار اشتراک رایگان گاز به مددجویان نهادهای حمایتی در ایلام

مدیرعامل شرکت گاز ایلام از واگذاری یک هزار و ۹۲۸ مورد اشتراک رایگان گاز به مددجویان تحت‌پوشش کمیته‌ امداد، بهزیستی، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، مساجد و اماکن مذهبی در نقاط مختلف شهری و روستایی این استان در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “عباس شمس‌اللهی” افزود: این اقدام در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به نیازمندان در اقصی نقاط شهری و روستایی ایلام انجام شده است.
وی اظهار داشت: در طول سال گذشته واگذاری اشتراک به یکهزارو ۱۴۷ خانوار تحت‌پوشش کمیته امداد، ۳۱۱ خانوار تحت حمایت بهزیستی، ۴۴۳ ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا، ۲۷ مسجد و اماکن مذهبی در نقاط شهری و روستایی استان به صورت رایگان واگذار شده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: برای واگذاری اشتراک رایگان به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام‌(ره)، بهزیستی، خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان، مساجد و اماکن مذهبی از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۴ میلیارد و ۱۶۵ میلیون و ۶۰۶ هزارو ۲۵۰ ریال از پرداخت هزینه اشتراک‌پذیری معاف و دارای اشتراک رایگان شده‌اند.
شمس‌اللهی به معافیت از پرداخت گازبهای مشترکان تحت پوشش نهادهای حمایتی اشاره کرد و گفت: مبلغ ۳ میلیارد و ۹۸ میلیون و ۳۰۸ هزارو ۳۲۰ ریال بخشودگی هزینه گازبها برای مشترکان تحت پوشش کمیته‌امداد و بهزیستی استان در سال‌ ۱۴۰۰ منظور شده‌ است.
وی اظهار داشت: در طول سال گذشته برای ایثارگران، مساجد و اماکن مذهبی و سایر مراکز قانونی دارای معافیت قانونی نیز، مبلغ یک میلیارد و ۸۵ میلیون و ۲۹۷ هزارو ۹۰۳ ریال معافیت از پرداخت هزینه گازبها اعمال شده است.
شمس‌اللهی تصریح کرد: این شرکت در راستای انجام وظایف قانونی و مسئولیت‌های اجتماعی و کمک به رفع محرومیت‌ های استان و طبق مواد ۸۰/ج/۲ و ۸۸/ث/۵ قانون برنامه ششم توسعه کشور، این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه اقدامات و فعالیت‌های این مجموعه در راستای توسعه متوازن نعمت گاز در جامعه به ویژه افراد کمتر برخوردار است، خاطرنشان کرد: مددجویان نهادهای حمایتی که تاکنون از امتیاز و انشعاب گاز بهره‌مند نشده‌اند، می‌توانند با دریافت معرفی‌نامه از نهاد مربوطه و ارائه آن به شرکت گاز صرفاّ یکبار از امتیاز کنتور و اشتراک رایگان گاز استفاده کنند.
وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۹ نیز به ۲ هزارو ۲۲۸ خانوار تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و مساجد و اماکن مذهبی اشتراک رایگان واگذار شده است، گفت: در مجموع بیش از ۴ میلیارد ریال بخشودگی هزینه گازبها برای این تعداد مشترک منظور شده‌ است.

  • نویسنده : ایرج ملکی
  • منبع خبر : روابط عمومی شرکت گاز ایلام