پوشش امدادی ۸۸ حادثه توسط نجاتگران هلال احمر ایلام در طرح امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳
پوشش امدادی ۸۸ حادثه توسط نجاتگران هلال احمر ایلام در طرح امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۳

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام گفت: نجاتگران این جمعیت در طرح امداد و نجات نوروزی از ۲۴ اسفند ماه تا ۱۷ فروردین ماه به ۸۸ حادثه مختلف در این ایام امداد رسانی کردند.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، «حمزه محمدی مقدم» اظهار داشت: نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در این ایام ۱۸ مورد حادثه جادای، ۱۵ مورد حادثه کوهستان، ۱۴ مورد سیل و آبگرفتگی، ۳۱ مورد مراجعه حضوری، ۸ مورد فوریت های پزشکی، یک مورد حمله حیوان و یک مورد نزاع و درگیری امدادرسانی کردند.

محمدی مقدم بیان کرد: در این حوادث ۲۹ نفر از مصدومین با استفاده از آمبولانس های این جمعیت به مراکز درمانی انتقال و ۲۷نفر از مصدومین به صورت سرپایی مداوا شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه در جریان فعالیت های امدادی این جمعیت در ایام نوروز ۱۲۵ تیم عملیاتی در قالب ۵۰۰ نجاتگر در سطح استان به حوادث مختلف پاسخ داده اند، افزود: در این حوادث در مجموع ۹۰ خودروی امدادی مجهز به تجهیزات امداد و نجات به‌کارگیری شده است.

وی با بیان اینکه ۲۱ پایگاه ثابت و موقت در طرح امداد و نجات نوروزی در استان ایلام فعال بوده، افزود: بیشترین عملیات امدادرسانی به حوادث در مرکز استان با ۱۹ حادثه، شهرستان مهران با ۱۱ حادثه و شهرستان بدره با ۱۰ حادثه بوده است.

محمدی مقدم خاطرنشان کرد: عملیات های امداد و نجات در نوروز ۱۴۰۳ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۷ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان افزود: ندای امداد ۱۱۲ هلال احمر به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان است و نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در حوادث مختلف آماده امدادرسانی به هموطنان هستند.

  • نویسنده : ایرج ملکی