گره صعود در ضربات پنالتی باز شد/ با شکست حریف جان‌سخت به ژاپن رسیدیم
گره صعود در ضربات پنالتی باز شد/ با شکست حریف جان‌سخت به ژاپن رسیدیم

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی از مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در قطر موفق شد در ضربات پنالتی تیم ملی فوتبال سوریه را شکست دهد و به دور بعدی رقابت‌ها راه یابد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه از ساعت ۱۹:۳۰ امشب (چهارشنبه) در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه قطر به مصاف هم رفتند. مهدی طارمی در دقیقه ۳۴ (پنالتی) برای ایران و عمر خریبین در دقیقه ۶۴ (پنالتی) برای سوریه گل زدند تا بازی در وقت‌های قانونی و اضافه به تساوی یک – یک به پایان برسد و به ضربات پنالتی کشیده شود. بدین ترتیب ایران با سختی و دشواری در دیداری که همانند یک فینال زودرس سخت شده بود به برتری دست یافت.

کریم انصاری‌فرد، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، مهدی ترابی و احسان حاج‌صفی پنالتی‌های ایران و پابلو صباغ، ایهم اوسو، علا یاسین هم پنالتی‌های سوریه را گل کردند. ضربه پنالتی فهد یوسف را بیرانوند مهار کرد تا ایران با نتیجه ۵ بر ۳ و در مجموع ۶ بر ۴ گام به مرحله بعدی بگذارد و ساعت ۱۵ روز شنبه ۱۴ بهمن در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ژاپن برود.

مهدی طارمی در دقیقه ۱+۹۰ با دریافت کارت زرد دوم اخراج شد تا دیدار حساس با ژاپن را از دست دهد.

  • نویسنده : الهام مهدیان