گنجینه دفاع مقدس باعث عبور کشور از مسیرهای سخت شده است
گنجینه دفاع مقدس باعث عبور کشور از مسیرهای سخت شده است

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین(ع) استان ایلام گفت: گنجینه دفاع مقدس باعث عبور کشور از مسیرهای سخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، سردار جمال شاکرمی روز یکشنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری استان ایلام اظهار کرد: دفاع مقدس یک گنجینه ارزشمند است ما وقتی به تاریخ نگاه می‌کنیم ۷۰۰ سال پادشاهان بی کفایت ما را در ورطه سقوط نگه داشتند و جزء خیانت در این ۷۰۰ سال کمتر موفقیتی دیده شده است.

وی اظهار کرد: ۲۰۰ سال اخیر پر از حادثه است اما با شروع انقلاب اسلامی و شکل گیری گفتمان جدید آنکه هیچ نگاهی به گفتمان‌های نشات گرفته از غرب و شرق به لحاظ فکری ندارد و ستون اصلی آن ولایت فقیه است پا به عرصه گیتی می‌گذارد و با عبور از مسیرهای سخت بلافاصله یک جنگ فرسایشی از نوع زمینی و به اعتقاد برخی تلفیقی بر ما تحمیل شد، امروز با نگاه به آن گنجینه می‌توانیم از مسیرهای سخت عبور بکنیم و انصافاً هم عبور کردیم و نظام به مرحله‌ای از تثبیت رسیده است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) افزود: شعاع نورانی دفاع مقدس می‌تواند در همه حوزه‌ها اثر داشته باشد در حوزه فرهنگی، اجتماعی، اعتقادی، سیاسی و سایر حوزه‌ها، نگاه جهادی برخاسته از دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: تفکر بسیج به عنوان یک جریان باطنی که اکثر موفقیت‌هایی که در همه عرصه‌ها می‌بینیم با اعتقاد به این تفکر بدست آمده، برگرفته از دفاع مقدس است، جوانانی در دفاع مقدس تربیت شدند که بعدها همین جوانان به فرماندهانی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شده‌اند، شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید همدانی که پیروزی جبهه مقاومت بواسطه تلاش‌های این عزیزان شکل گرفت نمونه‌ای از این جوانان بسیجی انقلابی است.

سردار شاکرمی با اشاره به اقدامات سپاه امیرالمومنین (ع) در کنگره اربعین حسینی گفت: سپاه امیرالمومنین علیه السلام با تمام توان به ویژه در بحث تامین آب آشامیدنی پای کار بود، روزانه بیش از چندتریلی یخچال دار، آب معدنی هم در مرز مهران و هم در آن سوی مرز بین زوار توزیع می‌کرد.

  • نویسنده : ایرج ملکی