یادداشتی که خبر از آینده ایلام بود
یادداشتی که خبر از آینده ایلام بود

ایرج ملکی/ پایگاه خبری جزمان، چندی پیش پایگاه خبری جزمان یادداشتی با عنوان "جزمان، مدافع حقوق مردم" منتشر و برخی از مشکلات استان ایلام را برای مسئولان بازخوانی کرد تا شاید فرجی باشد برای رفع مشکلات مردم. یکی از این مشکلات، بازخوانی " اگر نگاهی اجمالی به وضعیت استان بندازیم،از لحاظ راههای مواصلاتی اعم از زمینی، هوایی و ریلی هنوز در ردیف آخرین استان های کشور قرار گرفته که در یک نمونه بارز آن می توان به وعده های چندین و چند ساله مسئولین ارشد کشوری و استانی رجوع کرد که در راستای احداث خط راه آهن استان ایلام، امروز و فردا را وعده می دهند ولی همچنان این پروژه در هاله ای از ابهام باقی مانده است. " یک هفته بعد از انتشار این یادداشت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام کرد که قطار به ایلام نمی آید. راستی چرا در بین همه استانها، فقط ایلام نه !!!!!

برای این موضوع چند فرضیه وجود دارد یا مسئولان استان به دنبال رفع مشکلات مردم نیستند و به پست مدیریتی خود چسبیده اند و یا  اینکه نمایندگان مردم در خانه ملت هیچ تلاشی برای خروج این دیار از بن بست جغرافیایی نکرده اند.

اگر غیر از این موارد باشد، می بایست مسئولان ارشد ایلام و نمایندگان مردم استان در خانه ملت ضمن دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، دلائل عدم انجام خط راه آهن ایلام را جویا و برای اجرای آن راه حل منطقی پیدا کنند.

ایلام، در همه زمینه ها زخمی است و دردهای آن با اعتبارات قطره چکانی تسکین نمی یابد و نیازمند دلسوزانی است که بتوانند با چانه زنی و توجیه مشکلات آن برای مسئولان ذی ربط کشور، راه حلی پیداکنند که علاج کننده این همه دردهای دیاری باشند که در زمان ۸ سال دفاع مقدس برای حراست از ایران اسلامی سنگ تمام گذاشت.

یکی از شاخصه های مهم توسعه، احداث راههای استاندارد اعم از ریلی، هوایی و زمینی است که متاسفانه ایلام، هیچ سهمی در مقایسه با سایر استانهای کشور ندارد. حال ایلام چگونه توسعه پیدا کند !!!!!! .

  • نویسنده : ایرج ملکی