بیش از ۱۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد
بیش از ۱۸۰۰ متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام رفع تصرف شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام از رفع تصرف 1850 متر مربع از اراضی ملی و دولتی شهر ایلام در روز پنجشنبه 24 خرداد 1403 توسط یگان حفاظت از اراضی این اداره کل در ادامه تشدید مبارزه با زمین‌خواری در استان ایلام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “فرشاد دوستی” ضمن اعلام رفع تصرف ۱۸۵۰ متر مربع زمین ملی و دولتی در میدان قرآن ومحله قلاویزان به ارزش بالغ بر ۱۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی راه و شهرسازی استان ، این مهم را حاصل همراهی دادستان محترم ومعاون ایشان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و همچنین همکاری نیروی انتظامی استان ایلام دانست.

مدیرکل اداره راه وشهرسازی استان خاطر نشان کرد: همه کسانی که قصد خرید زمین یا ملک در شهرهای استان ایلام را دارند می بایست ابتدا با مراجعه با مدیریت املاک و امورحقوقی اداره کل راه وشهرسازی استان استعلامات لازم در این خصوص را کسب نموده تا در دام افراد سودجو و زمین خوار گرفتار نگردند.

سرهنگ کرمی فرمانده یگان حفاظت راه وشهرسازی استان نیز در این خصوص گفت: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در سراسر استان ایلام به صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: دقت، هوشیاری و تلاش مجموعه فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان ایلام به‌همراه اقدامات پیشگیرانه و شبانه روزی به‌ویژه در ایام تعطیلات، همچنین اجرای طرح‌های تشدید حفاظت اراضی ملی و دولتی استان منجر به ایجاد امنیت پایدار در این حوزه به‌ منظور حفظ بیت المال و کاهش جرم زمین خواری شده‌است.

سرهنگ کرمی افزود: دراجرای مصوبات شورای حفظ حقوق بیت المال مقتدرانه باحمایت خاص قضایی وپشتییانی انتظامی با هرگونه پدیده زمین خواری وتصرف اراضی ملی برخورد جدی بعمل آمده واز شهروندان خواست با مشاهده هر گونه زمین خواری و تصرف اراضی از طریق شماره پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ این یگان همکاری لازم داشته باشند.

  • نویسنده : ایرج ملکی