اجرای بیش از پنج هزار پروژه اشتغال‌زایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان ایلام
اجرای بیش از پنج هزار پروژه اشتغال‌زایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان ایلام

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام گفت: بسیج سازندگی سپاه استان در حوزه اقتصاد مقاومتی افزون بر پنج هزار پروژه، اشتغال‌زایی را انجام داده است و یا در دست اجرا دارد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، سردار “جمال شاکرمی” امروز شنبه در آیین افتتاح وبیناری سه هزار و ۵۰ طرح محرومیت‌زدایی مردم پایه بسیج مستضعفان که با حضور سردار سلامی برگزار گردید با بیان اینکه آبرسانی به حدود چهار هزار هکتار اراضی کشاورزی در مناطق مختلف روستایی استان انجام شده است، افزود: آبرسانی به روستاهای محروم و کم‌برخودار با همکاری دولت و گروه‌های جهادی سازمان بسیج سازندگی برای ۲۰۳ روستا در دست اقدام است که به علت مرزی بودن عمده این روستاها، بهره‌مندی از آب شرب پایدار و سالم اهمیت زیادی برای سپاه و بسیج سازندگی دارد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در خصوص آبرسانی به روستاهای استان ایلام در قالب طرح انقلاب خدمت اظهار کرد: تعداد ۱۸ مجتمع آبرسانی با مبلغ اولیه ۸۰۳ میلیارد تومان در ۲۰۳ روستا با جمعیتی حدود ۱۰۰ هزار نفر به مدت زمان ۳۰ ماه در دست اجرا است.

سرهنگ “علی ملک زاده” مسئول بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام هم در این مراسم گفت:  بسیج سازندگی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام  بیش از ۶۹۸۲ پروژه با اعتبار ۱۰۷ میلیارد تومان در عرصه های مسکن، آب شرب، راه روستایی،آبخیز تا جالیز اجرایی کرده و در بحث اقتصاد مقاومتی با بیش از ۵ هزار پروژه اشتغال زایی را اجرا کرده است.

وی با بیان اینکه احداث ۱۰۰ باب منزل مسکونی محرومان، راه های روستایی، پروژه های متفرقه نظیر پل و ابنیه، خانه عالم و مدرسه از دیگر پروژه های محرومیت زدایی در مناطق روستایی است، گفت: همچنین ۲۰۳ روستا در سطح استان ایلام برای بیش از ۸۰ هزار نفر در برنامه آبرسانی توسط سپاه امیرالمؤمنین(ع) قرار داد.

  • نویسنده : الهام مهدیان