نگرانی برای تأمین کالاهای ضروری ماه مبارک رمضان وجود ندارد/ نظارت‌های فوق العاده ویژه پایان سال در بازار اجرا می شود
نگرانی برای تأمین کالاهای ضروری ماه مبارک رمضان وجود ندارد/ نظارت‌های فوق العاده ویژه پایان سال در بازار اجرا می شود

نشست کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار استانT امروز سه شنبه ۲۰ دی ماه به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام و با هدف اتخاذ تدابیر و هماهنگی لازم برای تأمین میوه شب عید، مایحتاج اساسی مردم، تنظیم قیمت محصولات پروتئینی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان و نظارت و بازرسی کارآمد و موثر بر عرضه کالا در استانداری ایلام تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری جزمان، “شهریار عباسی” معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام در این نشست گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته و جلسات مختلف کمیته راهبری، تمهیدات لازم برای تأمین میوه شب عید اندیشیده شده و در بازه زمانی مشخص، فرآیند توزیع آن شروع می شود.

وی به وجود نظارت کافی بر قیمت، نگهداری و توزیع میوه شب عید در زمان شروع طرح جهت جلوگیری از اخلال در بازار میوه شب عید تاکید کرد و اظهار داشت: افزایش جایگاه های عرضه میوه در آن ایام ضروری است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام با اشاره به اینکه نرخ تورم ۵ رتبه در یکسال گذشته نزول کرده است، پایش مستمر بازار و نظارت بر قیمت ها در شرایط کنونی را ضروری دانست و بیان کرد: لازمه استمرار کاهش نرخ تورم، اجرای منظم بازرسی ها است.

وی به اجرای بازرسی های فوق العاده با هدف تثبیت قیمت ها و جلوگیری از احتکار و یا عرضه خارج از شبکه اشاره کرد و گفت: با هرگونه دلالی و گران فروشی با قاطعیت برخورد می شود.

عباسی تصریح کرد: با نظارت بر تأمین به موقع و توزیع مطلوب کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم از افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی جلوگیری به عمل می آید.

وی در پایان با اشاره به روند توزیع گوشت مرغ و گوشت قرمز در استان اظهار کرد: عوامل فروش گوشت قرمز و گوشت مرغ براساس قیمت اعلام شده مجاز به فروش این محصولات هستند.

  • نویسنده : الهام مهدیان