اعتبار ویژه ای برای کنگره بین‌المللی اربعین در استان ایلام در نظر گرفته شود
اعتبار ویژه ای برای کنگره بین‌المللی اربعین در استان ایلام در نظر گرفته شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به کنگره بین‌المللی اربعین گفت: انتظار است اعتبار ویژه‌ای برای انجام کارهای فرهنگی در این کنگره بزرگ برای استان ایلام در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری جزمان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، «علی هوشمند» در نشست هیئت رئیسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان‌های استان ایلام که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن خوشامدگویی به محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به تحریم خصمانه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توسط آمریکای جنایتکار، اظهار داشت: وزیر محترم  فرهنگ و ارشاد اسلامی در جای درستی ایستادند و خاری در چشم استکبار و دشمن شدند و این تحریم نشان از ضعف و عصبانیت استکبار است.

وی در ادامه ضمن تبریک هفته وحدت و دفاع مقدس، افزود: استان ایلام با جمعیتی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر و ۱۲ شهرستان همچنین اقلیمی کوهستانی و دیدنی دارای قومیت های؛ کرد، لر، لک و عرب است و همدل و یکدست شیعه هستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: دوران دفاع مقدس و بازسازی باعث شد تا از سرعت توسعه استان ایلام کاسته شود.

هوشمند با اشاره به مطالبات فرهنگی مردم استان ایلام عنوان داشت: یکی از انتظارات مردم استان نامگذاری روز استان ایلام و ثبت سالروز آزاد سازی مهران قهرمان در تقویم است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در آغازین روزهای دفاع مقدس اولین فتح و ظفر توسط عشایر استان ایلام رخ داد و در عملیات ضربت ذوالفقار به پیروزی رسید که جا دارد در در تقویم روز عشایر استان ایلام ثبت شود.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه بیشترین تردد زوار حسینی از استان ایلام است، اعتبار ویژه و خاصی برای کنگره بین المللی اربعین در نظر گرفته شود.

هوشمند با عنوان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی هنرمندان استان ایلام ساختن یک فیلم فاخر در رابطه با حوزه دفاع مقدس در استان ایلام است، عنوان کرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی نگاه ویژه‌ای به استان ایلام شود و با توجه به همسایگی استان ایلام با کشور عراق هفته های فرهنگی هنری در کشور عراق برگزار شود و همچنین این برنامه‌ها به میزبانی استان ایلام نیز اجرا شود.

  • نویسنده : ایرج ملکی